Loading...
chrisBG69 avatar chrisBG69 29 Точки

Среда за разработка (IDE) - проблеми

Здравейте, тъй като в programing basic бях на PHP, сега ми е малко тегаво, първо - синтаксиса на C# е доста по различен трябва ми бая време, за да свикна. Второ средата за разработка Visual Studio 2017  е доста тежка и поне според мен не е много user friendly. Пробвах Visual Studio Code, но там също имам проблеми, проекта не тръгва и казва, че намам .net core debugger,  в добавките не можах да го намеря, явно трябва ръчно да се инсталне. Та въпроса ми е - няма ли някаква среда, която е лесна за инсталиране и да е лека горе-долу, нещо като Net Beans например. Или поне някой запознат да даде рамо с настройките на VS Code. Ще съм ви много благодарен.

Тагове:
0
Programming Fundamentals
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки
Best Answer

vs code проектите се стартират по малко странен начин виж в google. Аз все още не съм го пробвал все се каня но,като преинсталирам и уиндоус тогава. Visual studio е доста лесно за работа ако си сложил и resharper тогава зарежда малко по-тежко.

Работил съм и с phpstorm i symphony. VS е също толкова удобно колкото тях,по-скоро не си му свикнал. Честно казано по-добре ползвай Vs пред code както го има и по лекциите code е по-ново ide и още се развива докато VS има всичко и последните quality of life changes  стана много приятно както  и c#7. А за синтаксиса нямаш избор ще свикнеш но на изпита май можеше и на java и php да се пише трябва да питаш,за java съм сигурен.

Честно казано аз мисля че php е отварителен и всичките простотии с xamp дебъгера и тн..След тех модула добре че не ми се налага да го ползвам повече,но ако един ден на работа се наложи ще го правя какво да се прави,.

0
chrisBG69 avatar chrisBG69 29 Точки

Мерси за отговора, подразни ме Visual studio, защото бях си отворил един проект и в него бях заредил 5 файла (задачи), като стигнах до четвърта, изведнъж почна да гърми на предишните, казва, че имало грешки в тях, а нямаше със сигурност (100 точки в джъдж), някак си компилираше всички файлове в проекта и не мога да стартирам последния, докато не оправя грешките в предишните, а такива няма... За PHP  аз още преди да започна в Софтуни се занимавах със сайтове, wordpress  т.н., затова съм си избрал този език PHP, а и някак си по-лесен ми се вижда от C#.

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

а това се прави в solution-a на options му даваш да стартира от само актуално избрания. иначе стартира както му падне и става мазало.Ако само това те е подразнило :Д нищо не е.а понякога и просто рестарт на VS помага. :Д ами на software technologies ще пишете на 4те езика там ще ги видиш всичките но реално в с# има много оп малко синтактична захар отколкото в php но да признавам че composer-a на php е много мощен но честно казано цялата екосистема на езика е мазало.за да пишеш нормално проект трябва да си сложиш phpstorm +xamp + debugger-a които го прави 3та страна и да се опиташ да подкараш всичко да работи нормално...И на изпита точно php ме издъни така и не поиска да запали с проекта нормално..затова го намразих и през целия software technologies ми създаваше проблеми.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.