Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Quake3 avatar Quake3 546 Точки
Best Answer

Сравни:

Math.Abs(x3) + Math.Abs(x4);

с

Math.Abs(x3 + x4);

при x3 = 1  и  x4 = -1

0
20/05/2018 00:19:12
BigNikO avatar BigNikO 3 Точки

Благодаря.

Така отново дава 80 от 100, усетих се че е просто частен случай за X:  промених го на Math.Abs(x1-x2)  и същото за другите два X-a

0
Quake3 avatar Quake3 546 Точки

Здравей,

Мисля, че много съм се объркал в насоката си. Тази абсолютна стойност (Abs), май изобщо не трябва да е Abs, а корен квадратен (Sqrt). Погледни, моля те това решение и виж дали не е това което всъщност се иска.

Защото:

The Euclidean distance between two points of the plane with Cartesian coordinates is: d={\sqrt {(x_{2}-x_{1})^{2}+(y_{2}-y_{1})^{2}}}.

Съответно дължината на отсечка е разстоянието между двете и крайни точки.

Разстоянието на точка до центъра на координатна система, ще може да се намери по същата формула, като x и y за центъра са (0,0), тоест: Корен квадратен от: (x2 - 0) * (x2 - 0) + (y2 - 0) * (y2 - 0) или Math.Sqrt(x2*x2 + y2*y2).
Според мен логиката е такава. Ето и решение с добавен метод DistanceBetweenTwoPoints.

0
20/05/2018 02:29:54
BigNikO avatar BigNikO 3 Точки

Да, и това се получава. 
Аз правя проверка за равенство на дължината на втора степен на двете прави. 
Грешката ми беше, че за Y бях описал точно за всички случаи, докато за X бях описал частен случай, в който точките от абцисната ос  са в един и същи квадрант.
Много благодаря за помощта.

1
AlexTasev avatar AlexTasev 65 Точки

Голямо писане падна по тази задача :-)

Имам усещане, че ползването на методи само ми направи живота по- труден.

https://pastebin.com/A42MbL8N

0
GeorgiPaunov avatar GeorgiPaunov 265 Точки

Има нещо такова, но предполагам, че това усещане е само за момента, когато програмките са много къси и почти няма нужда от отделни методи. Може би като станеш програмист и пишеш дълги програми ще са по-полезни. Засега просто трябва да ги разберем и научим.

Та ти в твоя код имаш два метода, които се казват НамериПоДългатаЛиния и НамериПоБлизкатаТочка, но не правиш нито едно от двете в тях, а само си изкарал формулите за намиране на дължина на отсечките и намиране на отстояние на точките и после действията от имената на методите ги извършваш в Main-a. В Main-a трябва само да извикаш ресултатите от тези методи и да принтираш крайния резултат. Дори може да си направиш още един метод static void PrintLongerLine и само да си го извикаш в Main-a.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.