Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Tanasis avatar Tanasis 39 Точки

Same 2 words

Здравейте! Трябва ми помощ. Не знам как да напиша тази програмка, защото в урока никъде не го обясняват, а в интернет не мога да намеря точно това, от което се нуждая. Моля кажете ми как трябва да се използва това word = word.toLower(). в "подсказката". Благодаря.

package IfElseIf;

import java.util.Scanner;

public class SameWords {
    public static void main(String[] args) {
        Scanner scanner = new Scanner(System.in);
        String word1 = scanner.nextLine();
        String word2 = scanner.nextLine();

        if(word1.equals(word2)){
            System.out.println("yes");
            word1 = word2.toLowerCase();


        }else{
            System.out.println("no");
            word1 = word2.toLowerCase();
        }
    }
}
Тагове:
0
Programming Basics
EricDraven avatar EricDraven 275 Точки
Best Answer

направи ги ToLower още при четенето и после ги сравнявай, до колкото помня тук идеята беше да се игнорират малки и големи букви, затова преди да ги сравниш ги правиш и двете думи само с малки или само с главни и тогава ги сравняваш

нещо такова:

package IfElseIf;

import java.util.Scanner;

public class SameWords {
    public static void main(String[] args) {
        Scanner scanner = new Scanner(System.in);
        String word1 = scanner.nextLine().toLowerCase();
        String word2 = scanner.nextLine().toLowerCase();

        if(word1.equals(word2)){
            System.out.println("yes");
        }else{
            System.out.println("no");
        }
    }
}

 

EDIT:

не съм много запознат с JAVA все още затова може да съм объркал някакъв синтаксис, но идеята е това!

0
28/05/2018 11:36:09
Tanasis avatar Tanasis 39 Точки

Mного ти благодаря ! :)

0
glane avatar glane -1 Точки

колегата е прав още при четенето го направи след като ги stringnesh и тогава на нови редове ги правиш с tо.lower и после ги сравняваш и си готов

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.