Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

KrissSvilenov avatar KrissSvilenov 1 Точки

[Programming Basic] Exams , Lutenitsa - Judge ми дава само 40/100

Здравейте ! Не знам защо , но като си вкарам входа и на изхода всичко е точно , дори и точките и разстоянието .. Като го paste-na в Judge ми дава само 40/100 без да ми покаже къде са ми грешките :/ . 

 

Задача 2. Лютеница
В една оранжерия се отглеждат домати. От 5 килограма домати може да се получи 1 килограм лютеница, която се пълни в буркани, поемащи 535 грама готов продукт. Един камион може да побере X касетки, като във всяка от тях има по Y буркана (X и Y се прочитат от входа). Да се напише програма, която пресмята какво количество лютеница може да се произведе и дали то е достатъчно да се напълни камионът. Ако е достатъчно, да се изведе колко буркана и касетки остават в излишък, ако не – колко не достигат за запълване на камиона.
Вход:
Входът се чете от конзолата и се състои от точно 3 реда:
Количество домати в килограми – реално число в интервала [0.00 ... 100 000.00];
Брой касетки – цяло число в интервала [100 ... 600];
Брой буркана – цяло число в интервала [6 ... 40].
Изход:
На конзолата трябва да се отпечата следното:
"Total lutenica: {общо} kilograms."
Ако може да се напълни камионът:
"{Оставащи касетки} boxes left."
"{Оставащи буркани} jars left."
Ако не може да се напълни камионът:
"{недостигащи касетки} more boxes needed."
"{недостигащи буркани} more jars needed."
Резултата да се закръгли към по-ниското цяло число!
 

Решение :

https://pastebin.com/xDRraQ6E 

Благодаря предварително ! :)

 

 

 

Тагове:
0
Programming Basics
Kallyy7 avatar Kallyy7 102 Точки

https://pastebin.com/u74ZAreK поправих го вече ще ти даде 100/100 , разгледай го :) и имаше някои излишни неща

1
03/06/2018 01:31:36
Quake3 avatar Quake3 546 Точки

KrissSvilenov Да добавя, че най-сериозният проблем беше, че си сложил твърдо 20, където трябва да e променлива. Както е примера на Kallyy7  е супер или даже направо без else if, а само else. На входа също можеше да са цели числа касетките и бурканите (както е по условие)

0
03/06/2018 02:08:04
Kallyy7 avatar Kallyy7 102 Точки

Да, не всичко съм премахнала :D за да не променям изцяло кода. Иначе, да това беше един от най-главните проблеми и другия беше, че на 2 места се повтаря първия ред, което е излишно и на едното има Math.Floor, a на другото няма. 

1
KrissSvilenov avatar KrissSvilenov 1 Точки

Изцяло по невнимание съм написал 20 вместо променливата("numOfJar") , благодаря :) !

0
03/06/2018 11:20:19
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.