Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

alex.bogdanov avatar alex.bogdanov 0 Точки

Technologies fundamentals. Arrays. 07.Max Sequence of Increasing Elements

 Здравейте,

 

 Някой може ли да ми каже къде е проблема в решението, judge ми дава 71/100. Не искам готово решение, а просто някой, ако може, да види къде съм допуснал грешка. Благодаря!

 

https://pastebin.com/5CbgrswG

Тагове:
0
Fundamentals Module
Vesso1980 avatar Vesso1980 486 Точки

Колега, програмата ти хваща само случаите, когато увелечението на числата е с 1. Ако подам 2 4 6 принтира изход 2,  а трябва да е 2 4 6. Условието е следващия елемент да е по-голям от предишния, без значение с колко. 

0
alex.bogdanov avatar alex.bogdanov 0 Точки

Да. Благодаря, грешно съм разбрал самото условие, разглеждах само ситуациите, в които числата са подредени, а не просто по-големи. Благодаря!

0
ElenaSei avatar ElenaSei 11 Точки

Уловката в тази задача е, че никъде не е посочено, че числата трябва да се увеличават с едно. Следователно трябва да промениш ред 22 на if (numbers[j] - numbers[index++] >= 1). И принтирането на финала ти е грешно. Не ти трябва втори масив. Вместо да запаметяваш startElement = numbers[i];, запамети индекса на тази позиция. startIndex = i;. После въртиш цикъла от startIndex до finalCount + startIndex. (for (int i = startIndex; i < finalCount + startIndex; i++).

И освен това не ти трябват вложени цикли, за да решиш тази задача. Ето ти моят код за сравнение:

https://pastebin.com/hbD80PKE

0
03/06/2018 17:41:30
alex.bogdanov avatar alex.bogdanov 0 Точки

 Благодаря, видях грешката. Не бях съобразил самото условие.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.