Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Nikola3132 avatar Nikola3132 6 Точки

Manipulate Array

Здравейте! Ще се радвам ако някой помогне с едно рамо на тази задача и да ми обясни къде греша. В judge ми дава само 57 точки. Също така ако някой е по- напред ще се радвам да обясни как работи вътре тази функция(arr = arr.Where(w => w != arr[g]).ToArray();).Search-нах я в интернет и разбрах ,че премахва избран index от масив ,но кой знае -може от там да ми идва и грешката.

 

Моя код:https://pastebin.com/PrG5vXf9

JUDGE:https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/581#1

 

Благодаря предварително!

0
Fundamentals Module
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки
Best Answer

https://pastebin.com/bNEmBng6 eто едно което минава 100/100 не съм го оптимизирал просто го копирах от Judge преди година какво съм го мъдрил :Д.като го гледам дори с switch е щяло да бъде по четимо :Д ама карай.

сега ще коментирам и твоето. първата ти команда reverse е ок. Обаче при distinct става мазало защо въобще си си усложнил така живота? array i масивите имат една много полезна функция distinct като я използваш остават само уникалните стойности.

правиш някакви схеми които дори не ми е ясно защо  това което си копирал пък ти е напълно излишно Linq-то от нета. Зануляваш нещата и после ги махаш усложняваш си живота.3та команда пак някак си много сложно я правиш те са ти дали индекса няма нужда да го въртиш направо го взимаш и сменяш стойноста не е нужно да го провервяваш и търсиш ръчно.

Общо взето проблема ти е distinct командата. 

А linq командата,която си взел е стандартна взима само часта от масива която не е null създава нов масив.Проверката за continue и тя ти е излишна то само ще си спре  като стигне тея моменти. Общо взето не ползвай неща от нета които не разбираш,парчето код си работи но на теб ти е напълно излишно.Тея count 1 i count 2 ги обяваваш но никъде не ги ползваш.

0
04/06/2018 12:10:41
Nikola3132 avatar Nikola3132 6 Точки
Благодаря ти за изчерпателния отговор на въпроса. Много ми помогна и всъщност сега като гледам коментара ти и решението си се хващам за главата какви съм ги творил :D. Благодаря още веднъж!
0
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки

Нямам време да разгледам сега по-подробно, но този код от интернет ще ти премахне не само този индекс, а и всички елементи, които са равни на елемента на този индекс. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.