Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

likedamage avatar likedamage 3 Точки

PHP - SIMPLE LOOPS - 11. Odd / Even Position

Здравейте, два часа си блъскам главата как да направя prinf-овете да се закръглят до 2 знака след запетаята, когато е нужно, а когато не е, да няма нищо след запетаята. Judge гърми 30/100.

Това е моят код - https://pastebin.com/uzXjGeAa

Ако не съм добре обяснил проблема, пуснете през judge да видите какво се случва...

Тагове:
0
PHP Basics
Vesso1980 avatar Vesso1980 486 Точки
Best Answer

Здрасти, така в момента ти закръгля до втория знак, като нулите си остават. Пробвай с този начин :

$clean = rtrim($num, '0');

Маха всички нули от дясната страна на числото. Но после ще трябва да махнеш и точката в случай че завършва на 2 нули като 3.00. Става по същия начин 

$clean = rtrim($clean, '.');
0
likedamage avatar likedamage 3 Точки

В бейсика не са ни показали как да ползваме trim. Някой друг подход няма ли ? sad

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

това че нещо го няма досега в basic нищо не означава. Те не могат ви покажат всичко не случайно ви казват google ако нещо не сте сигурни търсите или питате колегите ако и те незнаят пак търсите :Д 90% от нещата са учене сам на лекциите упражненията ще ви покажат 10% от нещата другото е учене и пробване.

0
Vesso1980 avatar Vesso1980 486 Точки

Ами не се сещам за друг начин в PHP, на мен лично не ми допада този език и не съм се задълбочавал много. Има начин и със стринг обработка, но вие и това не сте взимали, а и е още по трудоемко. Моят съвет е да се пробваш с тези методи, които ти пратих, не са много сложни за схващане. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.