Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

IrinaStoicheva avatar IrinaStoicheva 4 Точки

Simple Operations and Calculations - 13. Lawful Age проблем в judge?

Здравейте
Опитвам се да реша 13 задача Lawful Age от Simple Operations and Calculations като получавам 33% в judge.
Грешните тестове в judge при мен като вкарам в конзолата входа, изходът не е грешен.
Възможно ли е това да е проблем в judge или аз не си виждам грешката.
Ето и кода ми:

https://pastebin.com/BdjkhHmm

DateTime dateOfBirth = DateTime.Parse(Console.ReadLine());
            dateOfBirth.ToString("d-M-yyyy");
            var birthday = dateOfBirth.AddYears(18);
            Console.WriteLine(birthday.ToString("dd-MM-yyyy"));

Тагове:
0
Programming Basics 20/06/2018 20:54:14
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки
Best Answer

judge e ок 

  1. DateTime dateOfBirth = DateTime.Parse(Console.ReadLine());

  2.             dateOfBirth.ToString("d-M-yyyy");  това тук не ми харесва тои си парсва а ти после му казваш какво и как да не говорим че не му казваш и каква култура да вземе или не тук става магията явно.Предполагам че си взима настройките на машината ти и в judge  това няма как да не изгърми след това. ако нарочно подадат нещо различно.

https://pastebin.com/GvptecLk  оправено малко. и има поне половин дузина теми за тая задача. Явно много ви мори datetime  на басикс:)

0
20/06/2018 21:04:26
IrinaStoicheva avatar IrinaStoicheva 4 Точки

И аз глътнах кукичката, майсторски е хвърлена! Решавам нещо, за което не ми се дават нужните знания в басикс:) 

0
20/06/2018 21:28:34
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

е това е практика и нормално,свиквайте няма как да ви дадат всичките знания те са ви подсказали и нарочно оставят да прочетете сами това е основна практика колкото по-рано се свикне по-добре, коденето е много малка част от всичко другото е търсене на правилните  методи структури тоолс дори и после навързването им.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.