Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

viktor3132 avatar viktor3132 3 Точки

4. Trainlands Exam - 20 August 2017 Part II

Здравейте колеги! Някой ще може ли да ми помогне за откриване на грешката(два теста ми гърмят).Като цяло задачата не е нещо усобено ,но въпросът е там ,че нещо бъркам .Или  overflow-вам някъде или пък се бъркам някъде в логиката. Благодаря предварително!

 

Judge:https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/742#1

CODE:https://pastebin.com/WMTidwjs

Тагове:
0
Fundamentals Module
Quake3 avatar Quake3 546 Точки

Здравей,

първото което се вижда е: The wagons have a name (string) and power (integer). Трябва силата да е цяло число, но проблемът е, че когато вече съществува такъв влак, ти само добавяш вагоните на другия влак, а трябва: "wagons become the same as the other train’s wagons". Трябва да са съвсем същите. Трябва да махнеш всички налични ключове и да сложиш тези от другия влак или да смениш наличните ключове с тези от другия влак или направо да сложиш другия влак:)

Това е доста лошо решение, направено по-най бързия начин. Поправи го....
Успех! :)

 

0
22/06/2018 16:03:46
viktor3132 avatar viktor3132 3 Точки

УЖАС! Докато си четох условието още в началото си го мислих това ,че ще ме прецака и после съвсем забравих за него. Колко щеше да е просто да си прочета пак условието вместо да променям int-тове с decimal-и и тн ;D. Благодаря ти още веднъж! Поздрави

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.