Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Tanasis avatar Tanasis 39 Точки

Кариера след 12-ти клас

Здравейте на всички! Бих искал да попитам, някой може ли да ми каже на къде да се запътя след 12-ти клас ? Много хора ми казват в "Технически Университет" във Варна, понеже аз съм от там, други ми казват да отида в София, а трети в чужбина. Ще съм много благодарен!

Тагове:
0
Общи приказки
svetoslav_0 avatar svetoslav_0 1009 Точки

Обикновено се сдържам да отговарям на такива въпроси, но ще ти направя услуга (по мое мнение де): не ходи в техническия във Варна!

1
Tanasis avatar Tanasis 39 Точки

Някаква причина има ли ? 

0
svetoslav_0 avatar svetoslav_0 1009 Точки

Нека не им правя лоша реклама, но няма да научиш кой знае какво, времето е ценно, а там има известна вероятност да загубиш доста.. но както вече казах: мое си лично мнение. СофтУни от друга страна е добро място за учене на софтуерни технологии...

0
Tanasis avatar Tanasis 39 Точки

Значи мога, след като завърша 12 клас, ако си изкарам матурите добре да работя/уча за СофтУни ? Мислех, че първо ти трябва висше. 

0
vaskoleon avatar vaskoleon 23 Точки

Как си с математиката - каква са ти оценките в училище, решавал ли си задачи от второ равнище, ще караш ли матура по математика?

0
Tanasis avatar Tanasis 39 Точки

Ами основно 5-ци по математика, геометрията малко ми куца, но алгебрата ми е силната страна и още се чудя между английски и математика. Мисля, че ще карам по английски, понеже си го знам доста добре.

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

мани ги държавните университети, като гледам единствения по -смислен е УНИБИТ. Гледам ги едни момчета в ПУ сега се мъчат такива глупости ги занимават чак да ти стане тъжно. Може ли преподавател да знае само win 95 и само него да ти показва примерно....wtf или да те пратят уж на стаж в Codar и там да те ползват като роб и накрая нищо... Да държавните университети са една голяма дупка и преди 10 години бяха зле ама сега са направо... Но от друга страна за унибит чувам страхотни неща и доста колеги го съчетават с курсове в софтуни.

0
Ivelin_Dimitrov avatar Ivelin_Dimitrov 148 Точки

TeodorStefanovPld: Приятелю, виждам че си от Пловдив, но говориш неща, които не са ти много ясни, неща които не си видял лично а си на принципът "един приятел ми каза". Препоръчвам ти да говориш за неща, които си видял от първо лице единственно число. Понеже съм завършил бакалавър и магистър във ФМИ Пловдив, мога да ти кажа, че 99% от преподавателите са много пекани и много на ясно със материалът. 99% от асистентите, които водят упражненията - работят като девелопъри по специалността си. И повечето от тях никога няма да те върнат, ако ги потърсиш за нещо. Хора, които ти обесняват долу във кафенето, защо им спират допълнително избираемите предмети, само защото професорът по висша математика няма записани студенти за неговите занятия.  Друг е въпросът какво държавната машина им позвулява да преподават, и им налага как да го правят.... Да, като цяло без да се занимаваш сам и без да учиш - няма как да стане във Държавен университет, но и във СофтУни ако те мързи пак няма кой да ти помогне. Не ме разбирай погрешно, за мен СофтУни са много готина организация, която прави нещо на което се възхищавам. Съгласен съм, че държавните университети отдавна са абдекирали и във по голямата част e губене на време, но това не е заради преподавателите като цяло! 

А на Tanasis бих му препоръчал първо добре да помисли какво иска да прави, какво му даставя удоволствие, във коя сфера иска да се развива.. Ако си решил да останеш във България и да се развиваш вав софтуерната индустрия, СофтУни е най бързият и пряк път до успешният ти старт, като софтуерен разработчик (със уговорката за здраво учене, без да полагаш усилия и на луната да се запишеш да учиш е все тая). Като цяло във София има повече фирми, повече възможности,  и по лесно ще започнеш работа по желаната специалност, докато във Варна ще ти е по трудно да стартираш. Каквото и да решиш, никога не се отказвай! Мачкай напред и ти желая много успехи във бъдещите ти начинания!

4
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

точно защото познавам тези млади преподаватели и как ги мачкат старите.. говоря така. И Вълчанов И Старев и Киков, Черешаров го познавам от дете,израстнах в залата му едно време и тн. Да изброявам ли ? а това което споделих е от преди 2 седмици не знам кога си завършил но това е реалноста. Момчета 2 курс в фми пловдив търпят това...Аз не съм казал че няма готини напротив има.Но като в всеки  държавен университет са сами и се опитват да напрвят нещо а старите им пречат.,,Ако искаш да спориш няма лошо.Аз ти казвам реалните факти в момента.

0
24/06/2018 00:30:47
Ivelin_Dimitrov avatar Ivelin_Dimitrov 148 Точки

Всъщност не споря, не бих искал и да замърсявам темата на колегата, а ти давам моятя гледна точка, като човек който не отдавна е бил там. И след като не им изнася на пичовете - университети бол, да се ориентират на другаде. Все тая митове и легенди много..  

3
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Бягай далеч от техническите университети, ако оскаш да научиш нещо практическо!

1
Tanasis avatar Tanasis 39 Точки

Здравейте! Благодаря за съвета, но ако изкарам висше, няма ли да ме търсят повече по работи и тн. Защото моите родители ме карат да вляза в Технически университет и да го изкарам това висше, а сега чувам от доста хора, че било загуба на време там. Моля Ви за съвет.

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Ако искаш висше, по-добре ВУТП, ФМИ или НБУ. Бягай от техническия, ще страдаш много и ще го напуснеш след разочарование!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.