Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

salih1f1 avatar salih1f1 188 Точки

[Technical issue] Eclipse - Грешка Source not found по време на дебъгване

Здравейте. Имам един проблем, несъм на 100% сигурен, че е от Eclipse и за това реших да прибегна до форума. Та когато започвам да дебъгвам, стига до част от кода и ми дава Source not found. После разбирасе гърми и Excaption. Ще се радвам ако някой ми помогне с разрешаването на този проблем. Давам и кода за всеки случай (получава се на 48 ред). Търсих и за решения на проблема в нета но нищо не помогна.

Тагове:
0
Java Advanced
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

По-късно днес ще погледна откъде идва самата грешка. Но за момента мога да ти препоръчам да преосмислиш идеята да ползваш колекция като ключ - ключовете следва да са уникални стойности и е хубаво да са примитивни типове или низове, нещо, което може лесно да се сравни. Веднъж и аз се набутах да слагам някакви референтни типове като ключове (май беше масив) и си навлякох доста неприятности, защото така се сравняват референции, които са различни дори ако съдържанието е еднакво и т.н и т.н. Опитай да сложиш името на човека като ключ, да е обикновен низ, а не сет от имена.

Всъщност тези задачи са сравнително лесни след като направиш и осмислиш 1-2 от тях, буквално с копи-пейст и козметични промени може да изрешиш 3-4 задачи от вече даваните изпити, надявам се и в неделя да не е по-различно.

0
micro3x avatar micro3x 135 Точки

Java е чувствирелна към името на файла и името на класа. В твоя случай ExamScore.

Провери дали името на файла и името на класа съвпадат?

Само предполагам понеже няма как да ти видя името на файла. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.