Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Monkata96 avatar Monkata96 0 Точки

Компютърно и софтуерно инженерство ТУ

Здравейте, пичове.

Имам запитване отностно магистърската програма в ТУ и по специално - компютърно и софтуерно инженерство. 
Като цяло знам, че държавните ВУЗ-ове не дават нужните знания за започване на работа..убедих се в това, трябва здраво човек да работи сам и да се интересува, но искам да взема магистърска степен след бакалавърската.
И затова се чудя къде би било най-релевантно да се запише. Знам, че в СУ нивото е доста добро, за НБУ - също, но таксите са доста високи.. Та, някой може ли да сподели впечатления, ако е учил там, или има някаква информация (дано достоверна) за програмата, задължително ли е присъствието, ще се цени ли дипломата или е само губене на време.. и т.н. Колебая се къде да запиша и затова задавам може би тъпи въпроси, за някого!
Благодаря предварително, за отделеното време! Ще се радвам ако някой драсне. ;)

1
Общи приказки 01/07/2018 16:32:12
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки

Защо ти е магистърска всъщност, ако не я правиш за знания? Бакалавърска разбирам, тъй като има фирми и позиции, за които се изисква висше образование, но сякаш магистратурата не дава особени предимства в това отношение. Аз лично като го правих този избор миналата година между магистратура, Софтуни и самообучение (за преквалификация от несвързана бакалавърска към програмирането) си избрах Софтуни и съм напълно доволен от избора си. 

0
Monkata96 avatar Monkata96 0 Точки

Защото искам да имам документ за магистър. Знанията си ги придобих, както стана и в бакалавърската степен, почти напълно сам, разбира се, заслуга има и СофтУни (за което благодаря!), гледане, гледане и доооста писане. Има фирми, които искат bachelor or master degree и си мисля, че master degree-то би било натежало повече. :) Благодаря за бързия отговор! :)

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

никои не ги гледа тея хартийки всички гледат github  интервютата, това че hr пишат хиляда неща в обявите излишни  е отделна тема.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.