Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

gdurankiev avatar gdurankiev 982 Точки

Използване на judge под Linux (Debian-based).

Преди малко, опитвайки се да събмитна решение от инсталираната паралелно на Windows линукс дистрибуция, се натъкнах на следния проблем - 

При събмитване на решение, въпреки че е правилно, ми даваше compile time errors всеки път. Погледнах в детайлите и следното съобщение ме чакаше там : 

 

 

 

С по-добро качество - тук

 

Ta това ме навежда на мисълта, че системата не е пригодена да запазва данни във файловата система на линукс, може би? Ще бъде ли поправено това, или да се придържам към Windows по време на изпита?

1
Предложения и проблеми 20/09/2014 02:46:14
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Не съм имал проблеми да събмитвам под линукс. Искаш да кажеш, че един и същ код през уиндоус и през линукс ти дава различни резултати?

Как точно си копираш кода? Забелязал съм, че честа грешка е когато някой ръчно маркира с мишката кода и го пейства в системата, нерядко се случва да не се хване всичко, например може да си изпуснал най-горния ред с import java.util.Scanner. Решението е маркиране с Ctrl + A. 

Извинявай ако въпросът ми ти се струва тъп, но понякога малки дебилни неща водят до такива грешки. Например забелязахме, че на някои изпити по подразбиране е зададен C# code и съответно джава кодът ни гърми; не всеки забеляза къде е проблемът и в повечето случаи не е технически проблем с Judge.

1
gdurankiev avatar gdurankiev 982 Точки

Пробвах с авторското решение и под двете системи. Мързи ме да се протягам за мишката, за това винаги маркирането става с Ctrl-A > Ctrl-C > Ctrl-V. И да, беше зададен Java code. Също съм абсолютно сигурен, че пейстнах всичко :D

0
20/09/2014 15:44:54
aslv1 avatar aslv1 304 Точки

Тъй като се компилира програмен код, а не се изпълняват двоични файлове, не би трябвало да има разлика между Линукс и Уиндоус.

В двете ОС има разлика между символа/символите за нови редове - в Линукс е \n, а в Уиндоус - \r\n. Това ме навежда на мисълта, че системата може би очаква разделител от втория тип (въпреки, че и без \r кодът би трябвало да се компилира!? ).

0
20/09/2014 22:35:10
a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки

Грешката е, че не си импортнал Scanner никъде и компилатора ти разчита кода като грешен.

1
dentia avatar dentia 362 Точки

Здравей, колега.

Ако репортнеш бъга ТУК, има много по-голяма вероятност да бъде поправен. Това е официалния гитхъб на проекта, от който е взаимстван и Judge Softuni.

1
a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки

Няма никакъв бъг, просто не си импортва ресурсите.

1
gdurankiev avatar gdurankiev 982 Точки

Използвах авторското решение, без да го редактирам. Както споменах. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.