Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Martin999 avatar Martin999 5 Точки

Партньорство с университети

Здравейте , тъй като прочетох в някакъв пост че щяло да се прекратява партньорството с университетите партньори , въпроса ми е дали ще се случва ?

Също искам да попитам, ако горното се окаже старо инфо (или грешно инфо) , за да ни се предостави възможност да изкараме само двете години в тези университети ,трябва само да завършиме СофтУни или да се борим за 150 кредита ?
 

Тагове:
0
Въпроси за SoftUni 06/07/2018 17:56:21
misho_dobrev avatar misho_dobrev 116 Точки

От по заден пост на дата 05/07/2018 (така че е прясна информация) беше потвърдено от екипа на Софтуни, че в момента СофтУни е в процес на прекратяване на тези партньорства с университетите, затова не се очертава възможността да учиш в СофтУни и след като го завършиш  на някакъв етап, да продължиш в акредитиран университет за държавна диплома. А също така и екипът на Софтуни нямат амбиции да се борят да го превърнат в колеж или акредитиран ВУЗ. Но не се заблуждавай колега, тук е много по-добре, кажи ми в кой университет колегите са сериозни и пълни зали се борят цели 6 часа докрай на изпит в неделя, когато всички почиват, за да докажат, че ги знаят и могат нещата, като това не е прецедент.

2
Martin999 avatar Martin999 5 Точки

Дабе и аз много се кефя на СофтУни ,но все ще ти потрябва висше за някоя по висока позиция (напълно мое си мнение , може и да греша).

0
gdenchev avatar gdenchev 49 Точки

Не е старо инфото, вчера бях пратил е-мейл с въпроси относно партньорствата на Софтуни с университети и получих същия отговор, което беше меко казано - удър под кръстта. Колкото и да не харесвам ВУЗ-овете и познати да ме разубеждават за тях, не мога да кажа, че няма да ми е по-спокойно ако имам някаква хартийка за всеки случай. Бях на 100% сигурен, че след Средното ще съм в Софтуни и че после ще продължа още година-две за хартийката, сега не съм до толкова сигурен.. Разбира се ми е останал и само един друг избор, който е ФМИ на СУ, тъй като вече и да искам да записвам някъде другаде, сроковете са минали, наистина щеше да е хубаво, ако информацията относно прекратяванията беше уповестена по-рано. Най-малкото можеше да се замисля и аз, и други които са имали подобни на моите планове, да запиша/запишем някакъв елементарен университет, в който ще се вземат изпитите просто ей така и покрай него да си наблягаме на СофтУни.

2
pkgeorgiev avatar pkgeorgiev 38 Точки

Може ли линк към въпросната страница, където е обявено прекратяването на партньорството?

0
gdenchev avatar gdenchev 49 Точки

Страница няма "все още" няма или поне така се изразиха колегите в е-мейла, иначе малко по-надолу в същия раздел има друга тема свързана пак с университетите партньори, в която един човек от екипа на СофтУни споменава, че ще се прекратяват взаимоотношенията им с други университети.

0
06/07/2018 23:22:51
Martin999 avatar Martin999 5 Точки

Жалко , щеше да бъде доста удобно наистина.

0
MilenaV avatar MilenaV 6 Точки

Аз съм студент по програмата на СофтУни и ВСУ, или по-скоро вече бившата такава. За потърпевшите като мен всичко към момента е изключително ... "забавно". Добрата новина е, че от страната на университета-партньор се проявява разбиране и положението е заварено. 

По последна информация от страна на Варненски свободен университет няма да има промяна за студентите в условията и занапред, въпреки прекратеното партньорство. Отнася се и за тепърва, кандидатстващите.

0
29/07/2018 18:25:39
mtenev avatar mtenev 149 Точки

Martin999,

Правилно сте прочели - наскоро преустановихме партньорствата ни с другите висши учебни заведения.

Що касае броя кредити и продължителността на обучението в СофтУни - и двете варират, в зависимост от Вас самите и от избрания програмен език/технология, на която се обучавате. Линк за повече информация - https://softuni.bg/curriculum.

 

Подкрепям напълно казаното от misho_dobrev - амбициите, практичността, личното внимание, ефективността и усвоените знания и умения за единица време, нямат друг аналог в България!

 

MilenaV,

Наистина, ако другите висши учебни заведения не Ви направят проблем, то няма и ние, а тези от Вас, които вече са започнали своето обучение по този начин, няма да биват възспирани и от нас.

Благодарим за проявеното разбиране и се извиняваме за причинените неудобства.

 

Оставаме на разположение.

Пожелаваме положителен и ползотворен ден на всички. :) 

0
08/08/2018 13:26:50
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.