Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vib1336 avatar vib1336 0 Точки

Задача SoftUni Exam Results от изпит 1 юли

Здравейте колеги, имам проблем с тази задача. Това е кода: https://pastebin.com/dgiq9diG

Компилатора гърми на 68 ред там където е първия foreach. Дава грешка - At least one object must implement IComparable.

Нещо не мога да се ориентирам? Сортировката ли не е наред или? Благодаря.

Тагове:
0
Programming Fundamentals
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

OrderByDescending(x=>x.Value.Values) ей това тука трябва малко да го по промениш май 

https://stackoverflow.com/questions/26016741/at-least-one-object-must-implement-icomparable-icomparable-is-implemented

как очакваш да ти подреди вътрешните стойности на единичен int след като ти го подаваш като масив? и то ти казва пич немога да ти сравня по низходящ ред списък от числа ти ми подаваш по едно число срещу всеки ключ  и ти казва дай ми масив  тои държи icomparable,ienumarable e това за да може да итерира и подреди. помисли малко как да го направиш :) не е толкова сложно.

речника ти е string-външен ключ string вътрешен ключ и int вътрешна стойност a  x=>x.Value.Values - това означава а пич вземи ми ключа вземи вътрешния и списъка които е срещу него като данни няма как да стане ти имаш едно число а му казваш да вземе списък от числа.

0
09/07/2018 22:20:27
vib1336 avatar vib1336 0 Точки

Тоест във вътрешния речник вместо да е  само int  да го направя na List<int>?

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

логиката ти не иска list там просто измисли по-културен начин да ги сортираш ,това се иска.

OrderByDescending(r => r.Value.Sum(y => y.Value))

примерно нещо такова 

0
10/07/2018 07:21:45
vib1336 avatar vib1336 0 Точки

Грешка не ми изкарва вече такава, обаче срещу всеки ключ (юзър) ми изкарва грешка за колекция от такъв тип: System.Collections.Generic.Dictionary`2+ValueCollection[System.String,System.Int32]

По условие стойностите са int и си влизат в range. Вътрешния речник е от тип стринг и инт.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.