Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

arsoman avatar arsoman 419 Точки

Въпрос относно вид на IDE за писане на C#

Здравейте, търся съвет кое е по-добре да се ползва като среда за разработка на C# - Visual Studio 2013 или VS Express 2013 for Desktop? Имат ли големи разлики, може ли да се пише на второто, понеже е безплатно, и последно, откъде мога да си инсталирам цялото Visual Studio, без да е нужно плащане за него, ако има такъв вариант?

Благодаря!

Тагове:
0
Общи приказки
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Visual Studio и VS (Visual Studio) Express, общо взето са еднакви неща, само че едното е по съкратен вариант. Идеята на VS Express е да е безплатен и да се ползва от "любители" на .NET, докато пълната версия е за реалните разработчици и е платена. За да се сдобиеш с платената версия безплатно, ще трябва да получиш безплатен лиценз. Той се предоставя на много училища и университети участващи в Dreamspark. Другия вариант е да ползваш пиратски варианти за сдобиване със софтуер.

Може да ползваш и VS Ultimate, който има повече feature-и от Express и също е безплатен, но за 3 месеца мисля че.

0
21/09/2014 15:16:03
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Благодаря за бързия и пълен отговор, ще ползвам Express версията, след като е достатъчна поне за целите на обучението.

0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Доколкото знам Express версията не може да прави класови диаграми, което точно за този курс по ООП е необходимо. Така че ако можеш карай с пробна версия на Ultimate!

0
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Колега, искрено се надявам да грешиш :) Ако трябва, така ще направя.

0
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Докато си в България, никой не те спира да дръпнеш кракната версия на VS Ultimate от пиратски сайт. По-добре notepad++, отколкото VS Express.

-3
tdsamardzhiev avatar tdsamardzhiev 77 Точки

Така е, колега, но този mindset е изключително вреден и е основната причина татковината да е на такова дередже laughing

Ако някой ти каже, че пиратството НЕ е кражба - да заповяда да го обясни и на 20-те хиляди работници на Microsoft, които останаха без работа тази година. Или на производителите на игри, които вече правят всичко за конзоли. Или на някой indie програмист, който от 3 години живее на заеми, влагайки надеждите си в някой проект, който в Замунда ще го свалят по 1000 пъти на ден.

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Абсолютно споделям казаното от tdsamardzhiev - извинявай, но ти как ще се чувстваш ако правиш платен софтуеър, от който зависи хляба ти, и същия софтуеър е кракнат и се тегли от торентите...?

Крайно време е да се отърсим от това мислене. Вярно е, че финансовите ни възможности са доста ограничени, но винаги има легални алтернативи - включително ползване на trial версии на продуктите, чийто срок в повечето случаи е достатъчен за курсовете ни.

 

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Не виждам какво и е толкова лошото на безплатната версия. За нуждите на голяма част от курсовете е напълно ОК. Аз имам и Ultimate и Express и да ти кажа в някои случаи си пускам Express-a, защото нямам никакви плъгини в него и върви като птичка, машината ми е ковти и Ultimate-a ми товари.

0
25/09/2014 09:23:55
nickpanaiotov avatar nickpanaiotov 21 Точки

Дръпни си оригиналната от сайта на Майкрософт след 30 дена ще му мислиш.

0
24/09/2014 11:22:35
tdsamardzhiev avatar tdsamardzhiev 77 Точки

След sign-in, дните стават 90 :)

1
tdsamardzhiev avatar tdsamardzhiev 77 Точки

Основната разлика е, че VS Express не може да се разширява чрез plugins. Веднъж като свикнеш с VS + Plugins, експресната версия ще ти се струва отвратителна... ама все пак човечеството е програмирало и преди ReSharper wink Вариант за безплатно VS Professional e ако следваш в университет, да вземеш DreamSpark лиценз. За без пари - не се сещам законен начин.

Както колегите по-горе отбелязаха, Visual Studio има пробен срок 90 дни, който за твоите цели ще ти е напълно достатъчен.

 

Btw, Eclipse също може да се конфигурира за работа с C# и .NET... Самото конфигуриране в началото сигурно ще е трудно, не съм пробвал, но понеже никой не спомена за тази възможност, чувствам се длъжен да я отбележа.

1
25/09/2014 08:50:23
gudov avatar gudov 274 Точки

Плугина се казва Emonic ,а ето и самата конфигурация на Eclipse за да работи на C#. Според мене по-добрия вариант е Express версията, ама е интересно да се пробва и това :)

2
tdsamardzhiev avatar tdsamardzhiev 77 Точки

Супер!

Мисля да му направя един тест драйв за следващия C#-курс и после да кача в блога едно по-така-обстойно ревю.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.