Loading...
G.Pantov avatar G.Pantov 0 Точки

02. SoftUni Course Planning

Добър ден.

Имам малък проблем с задача 2 от последният изпит. Пиша на Java и немога да намеря къде е проблема . Дава ми 77/100 като един тест гърми и един тест дава грешен отговор.

https://pastebin.com/6D8wWWnS

Тагове:
0
Programming Fundamentals
GeorgiPaunov avatar GeorgiPaunov 265 Точки
Best Answer

На пръв поглед виждам няколко работи, но нямам сега време да видя дали са точно те. На Remove трябва да премахваш и упражнения ако има. А на Exercise (както и на всякъде другаде де) трябва да внимаваш като проверяваш IndexOf + 1, защото може да няма такъв индекс. Ето ти моето решение, но е на С#, ако искаш разгледай го:

https://pastebin.com/0yUunqne

0
G.Pantov avatar G.Pantov 0 Точки

Мерси добавих и remove за упражненията, но засъжаление все още дава грешка и гърми .. иначе да знам,че проблема е в indexOf+1, но някакси не ми се получава без него :D

 

0
GeorgiPaunov avatar GeorgiPaunov 265 Точки

Просто направи една if-else проверка дали има такъв индекс: ако го има -> проверяваш дали не е course+"-Exercise" и си действаш; ако няма -> course ти е последният елемент от колекцията и просто добавяш след него.

Ама ти щом пишеш на Java, защо не пробваш да си направиш колекцията LinkedSet? Така ще си сигурен, че нищо няма да ти се повтаря.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.