Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Anonimka avatar Anonimka 2 Точки

Задача: ремонт на плочки(Problem 02. Change Tiles)

Привет!

Имам проблем с типа на данните които въвеждам. Каквото и да променя ми изкарва кръгли(цели) числа.Нещо не мога да разбера как да прехвърлям един тип данни в друг и без да счупя нещо :D

https://pastebin.com/vVPUmtyg Това ми е кода.

Ще бъда благодарна ако ми помогнете.

Тагове:
0
Programming Basics with C# 18/08/2018 16:53:02
Jordan_Dobrev12 avatar Jordan_Dobrev12 336 Точки

Ще може ли да споделиш условието?

 

0
18/08/2018 18:23:04
Anonimka avatar Anonimka 2 Точки

Задача: ремонт на плочки
На площадката пред жилищен блок трябва да се поставят плочки. Площадката е с форма на квадрат със страна N метра. Плочките са широки „W“ метра и дълги „L“ метра. На площадката има една пейка с ширина M метра и дължина O метра. Под нея не е нужно да се слагат плочки. Всяка плочка се поставя за 0.2 минути.
Напишете програма, която чете от конзолата размерите на площадката, плочките и пейката и пресмята колко плочки са необходими да се покрие площадката и пресмята времето за поставяне на всички плочки.
Пример: площадка с размер 20 м. има площ 400 кв. м. Пейка, широка 1 м. и дълга 2 м., заема площ 2 кв. м. Една плочка е широка 5 м. и дълга 4 м. и има площ = 20
Глава 2.2. Прости пресмятания с числа – изпитни задачи 105
кв. м. Площта, която трябва да се покрие, е 400 - 2 = 398 кв. м. Необходими са 398 / 20 = 19.90 плочки. Необходимото време е 19.90 * 0.2 = 3.98 минути.
Входни данни
От конзолата се четат 5 числа:
• N – дължината на страна от площадката в интервала [1 ... 100].
• W – широчината на една плочка в интервала [0.1 ... 10.00].
• L – дължината на една плочка в интервала [0.1 ... 10.00].
• М – широчината на пейката в интервала [0 ... 10].
• О – дължината на пейката в интервала [0 ... 10].
Изходни данни
Да се отпечатат на конзолата две числа: броя плочки, необходим за ремонта и времето за поставяне, всяко на нов ред.

0
SimeonKV avatar SimeonKV 55 Точки

Най-вероятно е при делението, променливата obshtaplosht ти е int и го използваш в работа с други две double променлви и затова тоя int го умножи по 1.0 за да стане double и то.

0
18/08/2018 18:19:52
Anonimka avatar Anonimka 2 Точки

Не става. Пак ми излизат 24 и 4 като отговор, а трябва да са 19.9 и 3.98.Поради някаква причина ми ги закръгля и не мога да разбера как да му се скарам да не прави така.

0
SimeonKV avatar SimeonKV 55 Точки

от коя дата е задачата за да видя аз как съм я решил и да го споделя?

0
18/08/2018 18:22:36
br_asd avatar br_asd 3 Точки

Технически имаш само една грешка - делиш общата площ върху тази на плочката.

double plochki = obshtaplosht / ploshtplochka;

Просто трябваше да разделиш площта без пейката, (по условие под нея не се слагат плочки) върху площта на плочката.

Вече задачката ти дава 100/100.

Другият проблем е, че кодът ти изобщо не е четим. Променливите на шльокавица са ужасно вредна  практика, спри преди да се научиш така. Никой няма да се наеме да чете такъв код. Променливи с букви са също объркващи и лесно се допускат грешки. Пиши си променливите с camelCase: т.е думата започва с малка буква, а всяка следваща с главна, за четимост. пр: int platformArea = 0;

 

https://pastebin.com/cQiRwWhc Ето моето решение, четимо е и всичко се разбира :)

 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.