Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

[Useful Info] Курс по алгоритми в Coursera

Здравейте,

Наскоро се регистрирах в coursera и открих много полезни курсове и материали за обучение, които мисля че биха били полезни на всички. Конкретно попаднах на курс по алгоритми:

https://class.coursera.org/algs4partI-006

В момента тече третата седмица от курса и с оглед на по-лекия материал, който предстои за ниво 1 (HTML/CSS), мисля че може да се възползваме от малко екстра подготовка. Предполагам че и от второ ниво може да има някой с желание да изучава подобен материал. Също така, курс по структури от данни и алгоритми в софтуни е предвиден, но чак за второ ниво и не мисля, че ще бъде разглеждана тази област толкова надълбоко, защото се цели обучението да е насочено към практиката.

Алгоритми в практиката ни като програмисти едва ли ще се наложи да ползваме често, но някои казват, че познанието на алгоритми е разликата между добър и лош програмист. Освен това, интервютата за работа във водещи фирми като Google, Facebook и Microsoft основно съдържат въпроси свързани с алгоритми.

Предстои и част втора от гореспоменатия курс, който ще започне от 31 октомври.

7
Общи приказки
samuanne avatar samuanne 6 Точки

По повод написаното от колегата ще си позволя да постна линк към книга за алгоритми и структури от данни. Според мен книгата  e много лека и разбираемо написана, с много примери и обяснения. Извинявам се предварително ако не съм спазил правилата за авторско право и тн.

Цък

 

2
23/09/2014 12:37:33
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Този курс вече 3 поредни издания го записвам и до никъде не стигам - просто не остава време :X Иначе готино е, че упражненията са на Java, та сега, на който са му "по-свежи" знанията след курса, това би било хубаво продължение наистина :)

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.