Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

bukuu avatar bukuu 0 Точки

Какъв лаптоп да избера?

Здравейте!

Бихте ли ми помогнали при избора на лаптоп, тъй като ми предстои покупка. Бюджетът ми е около 1000 лв. Спряла съм се на 3. Какво е мнението Ви за тях? Бих Ви била благодарна, ако ми предложите и други. Благодаря. 

https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=571409

http://ardes.bg/laptop/ASUS+K550LB-XX182D-60549

http://www.emag.bg/laptop-lenovo-essential-b5400-c-procesor-intel-174-core-small-sup-tm-sup-small-i5-4200m-haswell-2-50ghz-4gb-500gb-sshd-8gb-intel-174-hd-graphics-freedos-cheren-59-405473/pd/DPN3QBBBM/

 

 

 

 

Тагове:
0
Общи приказки
dentia:
Моля, ползвайте търсачката преди да задавате въпроси. Има достатъчно теми от този тип - можете да ги преизползвате.
https://softuni.bg/Search/Results?query=laptop
dmstoyanov avatar dmstoyanov 32 Точки

Здравей,
Ако ти трябва само за програмиране(учене), ще е по-удачно да се вземе лаптоп с вградена видео карта. НО ако ти трябва повече графична производителност ще ти трябва лаптоп с външна видео карта. Тоест за да се избере подходяща машина , първо трябва да се знае за какво ще се ползва.

0
tdsamardzhiev avatar tdsamardzhiev 77 Точки

В този ценови клас категорично бих предпочел Intel HD Graphics 4600 (вградената) за видео карта, независимо дали ми трябва или не графична производителност. Алтернативите от рода на R3 и GF 810/820M предлагат същата или незначително по-добра производителност, имат по-висока консумация и по-калпави драйвери. Има някои варианти с доста по-висока производителност (примерно HD8550D + HD8750M), но за да се поберат в ценовата група, те пък имат други недостатъци (слаб и лаком процесор, високи нива на шум и температури и т.н.).

0
24/09/2014 21:33:19
dmstoyanov avatar dmstoyanov 32 Точки

Идеята е да се предостави възможно повече информация от автора, за да се търси няй-подходящото според нуждите за тази цена. Вградените(HD4xxx) са по-добър вариант(ниска комсумация, шум и по-ниски температури), но ако трябва повече графична мощ(чакаме автора, за да разберем) или трябва да се увеличи бюджета или да се търси нещо втора ръка. 

0
daniel_tsonkov avatar daniel_tsonkov 32 Точки

Какво ще кажете за този http://www.plesio.bg/laptopi-c-69977907/turbo-x-blade-i736-812-p-296799.html#tabCharacteristics или http://www.plesio.bg/laptopi-c-69977907/turbo-x-flame-gt-i340-875-2vr-fhd-p-309269.html. Ако не ти е достатъчен харда можеш да сложиш диск на мястото на CD-то.

Какво ви е мнението за лаптоп с райд на 2 hdd-та. Пък и по принцип не е ли малко кофти за програмист да ползва SSD от гледна точка на дълък живот на диска? Като гледам Visual Studio при всеки RUN на кода презаписва файла. Май и Eclipse правеше това?

0
dim4o avatar dim4o 288 Точки

На мен този третия ми допада. По-добре е ако имаш възможност да си вземеш с чисто SSD, но и хибриден диск като този е по-бърз от обкновения. А с SSD сигурно ще прехвърлиш доста бюджета. Само да му ръгнеш още 4GB RAM и си екстра. Ще се върже до 1000 лв. Харесва ми и живота на батерията на този модел.

0
tdsamardzhiev avatar tdsamardzhiev 77 Точки

Здравей,

Според мен добре си се ориентирала към Lenovo B5400 - добър базов лаптоп без сериозни недостатъци. От монитора и тъчпада има още какво да се желае, но както казват хората - за тези пари толкова. Laptop.bg обаче имат по-добри като за програмиране конфигурации, а и от СофтУни ползваме някаква малка отстъпка за тях:

Pentium, 820M, SSD, 8G RAM - може би най-добрата конфигурация за софтуерен инженер за под 1000лв. Както каза Наков - трябва ти RAM и SSD. Всичко друго е на второ място. 820M компенсира немощната вградена графика на Pentium-линията, изчислителната производителност не е забележимо по-лоша от тази на i3. Добър компромисен вариант. Охлаждането на Lenovo B5400 също е доста кадърно измислено, което е може би най-вжното нещо за един бюджетен лаптоп. Повечето потребители гледат само параметрите, а търсенето определя предлагането и затова повечето производители претупват охлаждането. К'во им пука, нали няма те да го ползват laughing

i3, SSD, HD4600 - ако имаш възможност вземи това, но задължително с ъпгрейдната RAM памет до 8GB. Според мен си струва да заложиш на процесор i3 - освен малко по-високата честота и повечето cache, също така има и Hyper Threading, и VT-x, благодарение на които компютърът ще "увисва" по-малко когато пуснеш една-две виртуални машини или ако компилираш някой голям проект. Също така вградената HD Graphics 4600 може да ти спести някои неприятности. Ето тук можеш да прочетеш как NVidia все още изплащат обезщетения от калпавата си 8000M-серия. Ама това в цивилизованите държави, мен ми казаха "сори" undecided

 

ASUS-ът също е добър лаптоп за 1000лв. Горните са в някаква степен специализирани за програмиране, а той е малко по-универсален. Видео картата му е доста прилична, а ULV-процесорът най-вероятно ще работи на максималната си Turbo честота без никакви проблеми. Аз обаче, като софтуерен инженер, бих предпочел RAM/SSD.

1
25/09/2014 07:25:33
RumenVasilev avatar RumenVasilev 103 Точки

С две ръце подкрепям i3- ката със ССД и 8ГБ рам. Страхотна конфигурация с уникална производителност. Естествено, ако си закоравял геймър, сериозно ще ти пречи слабата видео карта, но иначе си е прилична. 
Единствения минус на Леново за мен е крайно слабия им съпорт, но дано не се налага да стигаш до там :)

0
tdsamardzhiev avatar tdsamardzhiev 77 Точки

Всичките им куца поддръжката. Трябва да викаш/псуваш/заплашваш, за да си свърши някой работата - все пак сме в България. Apple са класа над останалите, но пак не са като в САЩ.

 

Между другото, миналата година един познат от Щатите занесе 4-годишен Macbook Pro с изтекла гаранция за ремонт и му смениха матрицата. Без да му искат пари. Ей-така. Същата вечер минал през сервиза да си го вземе. Та затова си купува техни стоки отново и отново, не заради логото с ябълката, както си мислят много хора.

-1
25/09/2014 07:58:50
RumenVasilev avatar RumenVasilev 103 Точки

За епъл си абсолютно прав, но за това, че на всички им куца подръжката не е точно така. Имам страхотни впечатления от съпорта на Дел, Сони и Асус. Сони дойдоха до врата да ми вземат един лаптоп, залят с кафе, едвам премигващ и за 1 седмица ми го върнаха като нов. Дел ми смениха половината лаптоп дори извън гаранция (друг е въпроса, защо се налага смяна на почти всичко...). 
А за Леново... Един ТинкПад с нарушена цялост на порта за зареждане, не можел да мине гаранционно въпреки, че ме хваща ток от лаптопа и машината е на 3 месеца. 99% от времето ми се карат и няма един е- майл където да се оплачеш и да нахраниш някого както си трябва :D

0
iliqvelkov avatar iliqvelkov 69 Точки

Ето моето предложение за laptop

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.