Loading...
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5295 Точки

[Exam Problems] OOP - примерен изпит

Колеги, за да се подготвяте за изпита по обектно-ориентирано програмиране, сме ви качили примерно задание за ООП изпит: https://softuni.bg/trainings/coursesinstances/details/8.

В judge системата има едно състезание, където може да си тествате решенията: http://judge.softuni.bg/Contests/#!/List/ByCategory/5/Object-Oriented-Programming.

Качването на Visual Studio проект става като ZIP-нете целия проект (папката където са .csproj + .cs файловете), без bin и obj папките. Това се кача в judge системата и тя ще ви даде някакви точки за задачата.

35
C# OOP Basics 10/12/2014 00:55:51
presian avatar presian 223 Точки

При качване на първата задчка ми дава грешка:

Compiled file is missing. Compiler output: c:\Windows\Temp\tmp1CAA.tmp(1,6): error CS1056: Unexpected character ''
c:\Windows\Temp\tmp1CAA.tmp(1,1): error CS0116: A namespace cannot directly contain members such as fields or methods

Качих решението тук.
Видях, че вече има хора които са решили задачата, и предполагам аз греша, но не разбирам къде.

0
10/10/2014 20:47:15
Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки

Триеш ли bin и obj папките, преди да качиш решението в системата? Предполагам от там идва проблемът.

0
10/10/2014 23:51:50
presian avatar presian 223 Точки

Да трия ги. То ако не се изтрият размера е по-голям от допустимия. Проблема е другаде.

0
a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки

Грешката идва от там, че правиш .rar архив. Задължително трябва да качите решението в .zip формат.

0
Stoyan.Stoyanov avatar Stoyan.Stoyanov 96 Точки

Бих искал да попитам окончателни ли са датите и часовете на изпита по ООП?

24.10 - 11:00, 26.10 - 10:00

 

Благодаря предварително!

2
Petya avatar Petya 2461 Точки

Да, това са датите за изпит по ООП.

4
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Моля за помощ! Може ли някой да обясни как да пиша класове в метод, защото според условието на втора задача, само в един метод може да пишем код, а ми трябват обекти като Tank, Marine и др. Първа задача я реших, въпреки че не знаем какво е engine, падна ровене, но стана и работи, но за втора задача моля за идея как въобще да се започне? Благодаря!

0
LittleNinja avatar LittleNinja 71 Точки

По условие може да променяш само този метод и нищо друго от това, което ти е дадено, а класовете си ги пишеш в нови .cs файлове..

1
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Аха, това добре, сега остава да видя как ще се реши това?! И ако това е като за изпит, не знам дали някой начинаещ ще може и една задача да реши, твърде са сложни в сравнение с преподаденото през курса отново...

Ще се радвам на постнато решение, за разлика от първата, тук дори не знам как да тръгна, което е страшно...Не би ли било по-добре едната задача да си я правим сами, без engines, наистина просто е трудно да се започне работа по задачата...

3
22/10/2014 20:10:09
LittleNinja avatar LittleNinja 71 Точки

Първата според мен не е толкова сложна, но втората си е гадна.. :D

1
vmanchev avatar vmanchev 1 Точки

Изтеглих авторското решение на примерния изпит по ООП и при въвеждане на целия input от документа със заданието не ми излиза никакъв output! Не ми дава и грешка дори. Пробвах и да кача решението в judge-a и си даде 100 от 100. Излиза, че проблема е в моята машина. Моля за помощ.

0
kotow avatar kotow 34 Точки

Трябва ти един презен ред накрая

0
alexxdim94 avatar alexxdim94 33 Точки

Удари Enter два пъти, след като пейстнеш.

0
vmanchev avatar vmanchev 1 Точки

Хвърля ми exception!


Unhandled Exception: System.FormatException: Input string was not in a correct f
ormat.
at System.Number.StringToNumber(String str, NumberStyles options, NumberBuffe
r& number, NumberFormatInfo info, Boolean parseDecimal)
at System.Number.ParseDecimal(String value, NumberStyles options, NumberForma
tInfo numfmt)
at System.Decimal.Parse(String s)
at FurnitureManufacturer.Engine.FurnitureManufacturerEngine.ProcessCommands(I
Collection`1 commands) in c:\Users\Valeri\Desktop\12\Problem-1-Furtniture\Soluti
on\Furniture-Solution\FurnitureManufacturer\Engine\FurnitureManufacturerEngine.c
s:line 104
at FurnitureManufacturer.Engine.FurnitureManufacturerEngine.Start() in c:\Use
rs\Valeri\Desktop\12\Problem-1-Furtniture\Solution\Furniture-Solution\FurnitureM
anufacturer\Engine\FurnitureManufacturerEngine.cs:line 46
at FurnitureManufacturer.FurnitureProgram.Main() in c:\Users\Valeri\Desktop\1
2\Problem-1-Furtniture\Solution\Furniture-Solution\FurnitureManufacturer\Furnitu
reProgram.cs:line 9
Press any key to continue . . .

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.