Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

GRendakov avatar GRendakov 0 Точки

За какво точно и кога се използва " && " в c#

Здравейте, 

Някой може ли да ми обясни като на по - глупав за какво и кога по - точно се използва оператора " & "

Пример:

if (num >=100 && num <= 200)

В случея тук знам за какво се използва, но къде другаде и кога може да ми е полезен. :)

Тагове:
0
Programming Basics with C#
GRendakov avatar GRendakov 0 Точки

Благодаря ти. Надявах се на български да получа обяснение но и това ми свърши работа, сега доло - горе навързвам нещата.

0
NikolayNeykov92 avatar NikolayNeykov92 617 Точки

Здравей,

&& представлява логическо (И) в C#, ползвайки го в if() конструкция ако всички булеви изрази в конструкцията са Тrue ще ти върне като резултат Тrue, но дори само 1 от булевите изрази да е False ще ти върне резултат False.

& представлява побитово (И), за да го разбереш добре е необходимо да научиш двоичната бройна система, но накратко, ако имаш две двоични числа например:

101(5) & 100(4) ще върне резултат 100(4) или иначе казано само местата където единиците на двете числа се препокриват се запазват самите единици.

0
17/09/2018 22:06:39
GRendakov avatar GRendakov 0 Точки

Много ти благодаря. 

0
ValenNEW avatar ValenNEW 51 Точки

Здравей!

Когато имаш небходимост да изведеш булев (най-вероятно не го знаеш) отговор.

То този отговор се намира, чрез булеви сравнения.

А те са: конюнкция (&&), дизюнкция (||) и отрицание (!).

В която и да е конструкция се правят тези сравнения. Те решават изхода на една програма.

А всички тези сравнения водят до някакво решение!

А тези решения, ръководят следствията, които произтичат от изпълнението на програмата :)

В C# (за щастие), можеш да работиш и на побитово ниво.

Няма да навлизам в детайли. Но всички решения се определят от тези сравнения.

Всичко се определя от булеви решения! Именно тези (булеви) решения, водят логиката на изпълнение на твоята или нечия програма.

https://en.wikipedia.org/wiki/Boolean_algebra

При побитовите операции се ползват следните операнди:

& - логическо "И" (побитово),

| - логическо "ИЛИ" (побитово),

~ - логическо "НЕ" (побитово),

^ - логическо "Изключително ИЛИ" (побитово). - съшото като "ИЛИ", но не може и двата аргумента да са еднакви!

Поздрави!

 

Радвам се, че в този курс ще учите и побитови операции!

Желая успех!

 

0
22/09/2018 19:08:22
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.