Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mario2s avatar mario2s 19 Точки

Tools kit

Има ли нужда от някакви специфични/допълнителни иснсталации върху Visual Studio за C# WEB курса? А някакви адини за браузъра?

Като цяло имам желанието да ползвам само VS, a не VS Code или др подобни. Ако някой има сорс с добро инфо, моля да сподели.

 

Благодаря предварително!

0
Module: C# Web
bMedarski avatar bMedarski 148 Точки

VS Code не ти трябва. Освен Visual Studio, ще ти трябва разбира се и SQL Server. Можеш да си инсталираш PostMan или пък да си го добавиш към Chrome като адин (помага, но не е задължителен). HTML и CSS можеш и в Visual Studio да пишеш.

1
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

chrome-a не  добър избор чупи някои заявки по някаква причина на ръчния сървър които ще пишем сложи си една мозила за резерва. Дали ще е vs или vs code.. както си прецениш vs code ми е малко странен как прави проектите, но с някои plugins става като vs почти.

http://vswebessentials.com/ - аз си сложих ето този пакет,може и само zencodio да си сложиш прави писането на html много по приятно,На лекцията ми се стори и че Костов го ползва.

Postman Fiddler http client-ите,който са следене на трафика и тн са ок и препоръчителни. Postman се води че е по-лек и удобен за новобранци,върши си работата но може да ползваш и дев tools на самите browers както си прецениш.

това го казвам като съм стигнал до workshop-a на курса на Кенов. Смисъл не е 100% accurate най-вероятно,но като си поблъсках главата с тея неща през септември това забелязах.

2
19/09/2018 06:18:27
e.manolov avatar e.manolov 80 Точки

Аз лично бих ти препоръчал да си сложиш един ReSharper, тъй като ще ти се налага да ползваш доста държавни класове и ...., абе върши доста добра работа, ако все още не си си сложил разбира се.

Успех в курса.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.