Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

jivako000 avatar jivako000 296 Точки
Best Answer

Здравей, колега!

Направих няколко промени по кода ти, като първото е, че извадих променливата price извън if-овете.

1.  В групата "Students" е първата ти грешка. Там правилно си се ориентирал с проверките, но си задал, че когато студентите са повече или равни на 30, изчисляваш цената * 30, а трябва да е цената по броя на хората и след това да приспаднеш отстъпката.

2. За групата "Business" си задал, че ако са повече или равни на 100, от тях остават 90. Трябва да извадиш от общата група само 10 човека (например от 150 махаш 10 и стават 140) и тогава изчисляваш цената.

3. В "Regular" всичко ти е вярно и няма проблеми.

Твоят код, поправен -> https://pastebin.com/T0aV3Fq7

Поставям и моя код тук, за да видиш как съм я направил аз -> https://pastebin.com/Vv3tZNMU

Ако имаш някакви въпроси, питай! Успех! smiley 

 

1
02/02/2022 14:57:49
retterathtom avatar retterathtom 5 Точки

Здравей,

Мерси за помощта ти. Не съм го омислил достатъчно и пропуснах детайлите. Чак ме е срам от себе си.

Най-добрият отговор беше твоя!

 

Поздрави!

1
jivako000 avatar jivako000 296 Точки

Нормално е да грешим, няма от какво да се притесняваш. В крайна сметка за това е форума, за да си помагаме. 

0
gabbydasdadad avatar gabbydasdadad 1 Точки

Здравейте,

Аз също имам 91/100, разгледах решенията и отговорите, но мисля, че при мен е друг проблема. Моля за малко помощ.

Ето ми го кода:

https://pastebin.com/zMRfSv3d

Благодаря предварително.

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

Първо тая задача, не е за ооп басик. А programing basics :D и второ виж си проверките някъде ги чупиш,но не ми се дебъгва сега спагети код.

-4
alfiedeyes avatar alfiedeyes 1 Точки

Professional essay writing service. No plagiarism, good prices, money-back, writer communication, 100% anonymity. Order essay now - get it ready overnight!

You need custom dissertation writing service UK help cause the project is too hard. Choose dissertation author here yourself to get one-to-one writing help.

Looking for a reliable & efficient thesis writing service? Our professional writers will provide you with a top-notch online thesis help with ease. Get help now!

We are professional assignment writing services that works every day, 24/7 to make sure our customers always get a high-quality paper delivered on time.

0
1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.