Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dimaldim92 avatar dimaldim92 149 Точки

PHP Exercises: 03. Vacation

Здравейте, въпросната задача ми минава в Джъдж с 83 / 100, това ми е кода: https://pastebin.com/3kYfqvf5

 

Най-много ме притеснява следните неща подадени в условието на задачата:

03.   Vacation

You are given a group of people, type of the group, on which day of the week they are going to stay. Based on that information calculate how much they have to pay and print that price on the console. Use the table below. In each cell is the price for a single person. The output should look like that: "Total price: {price}". The price should be rounded to the second decimal point.

 

Friday

Saturday

Sunday

Students

8.45

9.80

10.46

Business

10.90

15.60

16

Regular

15

20

22.50

There are also discounts based on some conditions:

·         Students – if the group is bigger than or equal to 30 people you should reduce the total price by 15%

·         Business – if the group is bigger than or equal to  100 people 10 of them can stay for free.

·         Regular – if the group is bigger than or equal 10 and less than or equal to 20 reduce the total price by 5%

You should reduce the prices in that EXACT order

Examples

Input

Output

30

Students

Sunday

Total price: 266.73

105

Business

Monday

Total price: 1121.00

40

Regular

Saturday

Total price: 728.00

Маркираните в червено: За Business в таблицата не е даден ден Monday,а при 40/Regular/Saturday изкарва 800, не 728.

 

Аз ли греша някъде или просто условието е грешно? 

0
Fundamentals Module
AtanasovAtanas avatar AtanasovAtanas 414 Точки

Имаше грешка в условието. Изтегли го наново. Благодаря за сигнала. :)

0
dimaldim92 avatar dimaldim92 149 Точки

Благодаря, а Judge какво приема? Защото още минавам с 83 / 100. Test #4 & Test #12 - не мога да видя какъв output очаква..

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.