Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

alexis.driomova avatar alexis.driomova 3 Точки

macbook pro

Здравейте,приета съм в СУ Информаика.Въпросът ми е дали macbook pro е добър компютър за програмиране.Колко GB и колко инчов.Мога ли да изтегля Visual studio и дали тази програма е по-добра от  Xcode.

0
iOS Development
CremaDory avatar CremaDory 39 Точки

Колко да е по-добър не мога да ти кажа . За мен единственото му предимство е че идва с далеч по-стабилна и сигурна ОС от Уиндоус .Като хардуерни параметри обаче никак не си заслужава цената . Ако пишеш и ползваш постоянно лаптопа, ще е по-добре по-голям дисплей а това значително оскъпява лаптопа. Няма значение по-принцип на каква ОС пишеш , а какъв код пишеш . На мен лично Мак ОС не ми допада, защото въпреки че стъпва на Юникс , е затворена система и не позволява да я тунинговам по мой си вкус.

Също така много зависи и на какъв програмен език пишеш,

За C# , Powershell , VB може би е най добре да ползваш Уиндоус ( въпреки че C# приложения спокойно си работят и под Линукс/Юникс  )

Ако пишеш на Пърл , ПХП ,Джава ,Пайтън - тогава по удачния избор е МАК или някакъв друг Линукс / Юникс .

Идето - няма значение  - ползвай каквото ти е удобно и те кефи. Аз лично понеже съм малко идиот и мазохист ползвам Вим ( не е иде ,но може тотално да го замести ) ,но то изисква време да свикнеш и не е за всеки . Хубавото на Вим е че ако прецакам графичния сървър, мога да си продължа да си кодя и в текстов режим . Има много опции за настройка , подчертаване на синтаксис за почти всики езици и др благинки . С него може да се отварят и много големи файлове по гигабайти без да забие . Но изисква повечко време да се свикне с него.

Рамта - минимум 4гб , препоръчително 8 - отново зависи какво точно разработваш , в някои случаи може да е неопходимо и повече

Добре е също и лаптопа да е със SSD + hard  SSD - за ОС , HDD - за сторидж.

Недостатък друг на Мак-а е че и ремонтите не са никак евтини, не можеш да си го разглобиш и оправяш , и трябва да ходиш само в сервиз на Епъл ( иначе ти отпада гаранцията)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.