Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

EricDraven avatar EricDraven 275 Точки

дай условие, и ако искаш и това което си направил до момента

0
TMollov avatar TMollov 0 Точки

По принцип ще даде 100 точки в judge , но ако дадеш търсената книга да съвпадне още с първото предположение , counter остава 0 което според мен не е правилно .

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

Ами правилно е.В програмирането първото завъртане ти е 0 така или иначе почваш да броиш от 0 и после нагоре.

Но и в реалния живот е така. имаш примерно 10 книги пред теб и аз ти казвам дай ми "Под игото".Хващаш първата от купа пред теб и тя е отговора и ми я даваш. Тоест търсил си точно 0 като отделни книги.Ако трябва да прегледаш всичките преди да намериш "Под игото" отговора на counter-a ще е 9 което пак е правилния отговор и в реалния свят и като код.Защото да направиш 10 завъртания на for цикъла почваш от 0 и свършваш на 9.

Да не говорим че тука while цикъл дори не трябва може и с for до mostbooks и спестяваш една проверка. Но и аз принципно си имам антипатия към while(true) циклите

0
11/10/2018 10:48:36
DenislavGerdanov avatar DenislavGerdanov 0 Точки
import java.util.*;

public class OldLibraryCalculations {
    public static void main(String[] args) {
        Scanner scanner = new Scanner(System.in);
        String nameOfBookWanted = scanner.nextLine();
        int libraryCapacity = Integer.parseInt(scanner.nextLine());
        String bookInput = "";
        int counterOfBooks= 0;
        while (counterOfBooks <= libraryCapacity  && (!bookInput .equalsIgnoreCase(nameOfBookWanted)) )
        {    bookInput = scanner.nextLine();
            counterOfBooks++;
        }
        if (!(nameOfBookWanted.equalsIgnoreCase(bookInput))) {
            System.out.println("The book you search is not here!");
            System.out.printf("You checked %d books.", counterOfBooks);

        } else  if (nameOfBookWanted.equalsIgnoreCase(bookInput)) {
            System.out.printf("You checked %d books and found it.%n",counterOfBooks);

        }




    }
}



Някой може ли  да ми каже  какъв е дерта на countera  на книги тук. Когато откривам книга, ми дава резултат +1 повече отколкото е нужно .При  случая , когато не намира книга вс е ок . Мерси :)
0
IvaDim avatar IvaDim 1 Точки
Ето го и моето решение: https://pastebin.com/NhMpdf0j
0
20/08/2019 09:46:14
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.