Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

PeterArnaudov avatar PeterArnaudov 49 Точки

Technology Fundamentals Exam Problems

Здравейте!

Разглеждайки архива от предни изпити на Tech Module, забелязвам, че има по 4 задачи. Въпросът ми е коя от задачите какъв материал покрива/с какво е желателно (и най-лесно) да се реши. 

Тагове:
0
Fundamentals Module
Google avatar Google 188 Точки
Best Answer

Обикновено:
1.  Data Types and Variables, елементарна задачка.

2. Arrays, Lists ...

3. RegEx, може да се реши и със стрингообработка, но доста по трудно. Наков съветва да се използват и двете, за да не си усложняваме регекса и живота :)

4. Dictionary, но може да се реши и с класове и обекти.

Но не е задължително да са в този ред и може да са омесени. Естествено, за да си улесниш решенията и да ти стигне времето е хубаво да се използват методи. If конструкции може да ти се наложат навсякъде из задачите

1
11/10/2018 11:43:30
PeterArnaudov avatar PeterArnaudov 49 Точки

Благодаря за бързия и изчерпателен отговор, както и за съветите! Засега ще бутам само до втора значи. 😅

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

е то си има описание,задачата а какво и как както решиш въпроса е да изкараш точки :Д ако ти дава 0/100 нали нещо не е както трябва. Но реално имаш свобода макар че условията на задачите подсказват подходящите структури.

0
PeterArnaudov avatar PeterArnaudov 49 Точки

Все още не мога да се ориентирам във всичките задачи. Взел съм си материала до Lists, съответно затова питам от предните изпити коя задача с какво се очаква да се реши, за да знам кои да решавам, когато се готвя за определен материал. 

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

тогава къде бързаш? лист е само едната задача имаш регекс имаш и речници,и едната е на ниво pb, те смениха сега малко нещата околко тех модула.Вече се води на 4те езика отделно.Но задачите май не са ги сменяли. И пак ти казвам  мислиш грешно.

Нз как ще решиш задачата важното е да четеш правилно входа и да връщаш правилния изход. judge това го интересува.. А какви магий правиш между входа и изхода си е твоя работа.

И такова нещо като кое да решавам няма. Решаваш всичко и дори отгоре,каквото намериш по разните сайтове с coding състезания.Много много код и четене се иска. не е като да реших 5 задачи с лист на изпита ще се оправя с задачата с масив.Няма такова нещо.

Сега примерно задачите с речник,повечето от тях се правят много по-лесно с обект..Дори аз така си ги правя,но ако поискам мога и с речник да ги реша. В програмирането няма това се прави с ето това. А имаме тоя проблем реши го. Как вече зависи как се чустваш,ти комфортно да ползваш или какво знаеш и тн.

0
11/10/2018 11:56:28
PeterArnaudov avatar PeterArnaudov 49 Точки

Добре, не виждам никакъв проблем да знам коя задача какъв материал се очаква да покрие. Вече дали ще ги решавам с нужния материал или с нещо по-напред, не е от значение. Наясно съм с нещата, които изписа, просто исках да знам това, което попитах. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.