Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Nikola3132 avatar Nikola3132 6 Точки

[C# Advanced] Exam - 25 June 2017 - 02.Knight Game

Някой може ли да ми помогне да разбера,защо ми се чупи тази задача. Знам ,че кода ми е много дълъг ,но така ми дойде по интуиция да го напиша. Въпросът е ,че просто не разбирам какво съм имплементирал грешно в логиката си. До колкото разбирам трябва да няма поле което нашата пешка да отиде и да е с друга пешка. Също така ако това е така(има враг на мястото) трябва да се провери кой убива по-вече и да го премахнем. Уж така съм го написал и в кода си ,но гърми много. Ще се радвам ако някой успее да ми каже дали съм разбрал условието грешно или самия ми код е с неправилна имплементация;

 

Благодаря предварително!

код - https://pastebin.com/4VgSHAqY

Judge- https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/670#1

Тагове:
0
C# Advanced
prohause avatar prohause 356 Точки
Best Answer

https://pastebin.com/B9i9QEzf

Ето решението което измъдрих току що. Не е елегантно но е 100/100. Дано съм помогнал.

0
Nikola3132 avatar Nikola3132 6 Точки

Благодаря ти за помощта:)!

0
prohause avatar prohause 356 Точки

Здрасти. Аз бях на този изпит. Задачата е доста гадна. Не я реших. Твоята логика е добра, но за съжаление е заложена друга от изпитващите. Помня че после имаше много полемика на тази задача. имам спомен че се обхождаха фигурите и се махаше първата която е в конфикт с най много фигури. После пак обхождаме дъската и пак махаме тази която е в конфликт с най много. И така докато не остане конфликт. и просто записваш броят на премахнатите фигури.

Една идея как да пълниш по лесно матрица от този тип: 

tableChess[i] = Console.ReadLine().Trim().ToCharArray().Select(x => x.ToString()).ToArray();

0
Nikola3132 avatar Nikola3132 6 Точки

Да, аз като ти разглеждах кода разбрах по какъв начин е трябвало да процедирам, но проблема е там ,че според мен никъде в условието не е казано ,че трябва така да я решим. Казано е , махнете възможно най-малко пешки ,така че да няма пешка която да атакува друга,но не и по какъв начин ;/. Благодаря ти ,че ми помогна да разбера иначе щях да се побъркам с тази задача ;D . Поздрави!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.