Loading...
stefo007 avatar stefo007 0 Точки

Благотворителна кампания - къде бъркам. Python

Малко по различен подход и се чудя къде бъркам?
Аутпута не съвпада с отговора. 
Идеи?

days=int(input('Please enter campaign length: '))
part=int(input('Please enter participant count'))
cake=int(input('please enter cake count: '))
gofretti=int(input('please enter gofretti count: '))
pancakes=int(input('please enter pancake count'))


cakecount= cake * part * days

gofretticount= gofretti * part * days

pancakescount= pancakes * part * days


cakeprofit= cakecount * 45

gofrettiprofit= gofretticount * 5.8

pancakesprofit= pancakes * 3.20


totalprofit= cakeprofit + gofrettiprofit + pancakesprofit

expenses=totalprofit * 0.125

realprofit= totalprofit - expenses

print(realprofit)

 

output 112604.8

answer in doc: 119728.00

Тагове:
0
Programming Basics
The_assassin avatar The_assassin 158 Точки

Честно казано в момента ме мързи да „напасвам“ коя променлива за какво е в твоя код, но не виждам да си извадил 1/8 от крайната сума (за покриване на разходите за продуктите по време на
кампанията
).
Общо взето, моето решение е следното:
а = Броят на тортите X цената за торта »» сумата за тортите за 1 ден от 1 сладкар
б = Броят на гофретите X цената за гофрета »» сумата за гофретите за 1 ден от 1 сладкар
в = Броят на палачинките X цената за палачинка »» сумата за палачинките за 1 ден от 1 сладкар
(а+б+в) * Броя на сладкарите »» Обща сума за един ден
Горното ^^^^^^ (Обща сума за един ден) X Броя на дните »» Сумата събрана от цялата кампания. От нея, обаче трябва да извадиш 1/8, за да получиш търсения резултат.

0
stefo007 avatar stefo007 0 Точки

Променливите съм ги кръстил точно за да няма нужда от напасване :)

Последните 2 реда иваждам 1/8. 

0
The_assassin avatar The_assassin 158 Точки

Инах предвид, че на мене не ми се занимава да анализирам (сравнявам, търся, гледам), коя променлива каква стоиност има, не, че ти си объркал нещо (за това напасвам е в кавички). А това за изваждането на 1/8, както отбелязах във втория ми коментар, вече видях че си го направил...
Както и да е, KarinaCholakova ти е дала вярното решение, така че, може да игнорираш моя коментар!

0
KarinaCholakova avatar KarinaCholakova 8 Точки

https://pastebin.com/jv2JgzTQ

Поправих малко решението

1
The_assassin avatar The_assassin 158 Точки

yes Супер, сега виждам къде е извадена 1/8....angel

0
stefo007 avatar stefo007 0 Точки

Благодаря, но защо при моя код отговорът е различен.

0
KarinaCholakova avatar KarinaCholakova 8 Точки

Не съм много сигурна, но на пръв поглед още от първите три операции, когато умножаваш продуктите по дните и готвачите и се объркват сметките. Първо трябва да умножиш всеки продук по неговата единична цена. И после да ги събереш , за да видиш общата им сума и тази сума я умножаваш по готвачите и така получаваш сумата за ден и като я умножиш по дните се получава за цялата кампания. При теб , когато умножиш отделно наведнъж цената по продукта по дните по готвачите и става разминаване. 

0
mfilipov avatar mfilipov 24 Точки

Може би втория ред, ще изглежда по добре, ако се използва "pancakescount", а НЕ "pancakes ".

...
pancakescount= pancakes * part * days
...
pancakesprofit= pancakes * 3.20 
...
 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.