Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

GeorgiNedyalkov avatar GeorgiNedyalkov 0 Точки

Магазин за детски играчки (90/100)

Здравейте, Колеги,

В горе посочената задача имам правилен output на конзолата след като въведа дадените променливи, но в теста имам 90 от 100 точки и не ми изписва къде има проблем освен Test 5 (Incorrect answer). Конзолата ми четe реални числа със запетая вместо с точка това е единствения проблем, който намирам. 

namespace ToyShop
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            double holidayPrice = double.Parse(Console.ReadLine());
            int puzzles = int.Parse(Console.ReadLine());
            int dolls = int.Parse(Console.ReadLine());
            int bears = int.Parse(Console.ReadLine());
            int minions = int.Parse(Console.ReadLine());
            int trucs = int.Parse(Console.ReadLine());

            double sum = puzzles * 2.60 + dolls * 3 + bears * 4.10
                + minions * 8.20 + trucs * 2;

            int numberOfToys = puzzles + dolls + bears + minions + trucs;

            if (numberOfToys >= 50)
            {
                sum = sum * 0.75;
            }

            double profit = sum * 0.90; // rent is 10% => 90% of price is profit
            
            if (holidayPrice < profit)
            {
                Console.WriteLine($"Yes! {(profit - holidayPrice):f2} lv left.");
            }

           else
            {
                Console.WriteLine($"Not enough money! {(holidayPrice - profit):f2} lv needed.");
            }            
                           
        }
    }
}
 

Тагове:
0
Programming Basics with C#
clipro avatar clipro 73 Точки

Ако печалба е равна на цената на екскурзията също имаш yes.

0
GeorgiNedyalkov avatar GeorgiNedyalkov 0 Точки

Да точно така! Готово.

Благодаря за бързият отговор! :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.