Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

emanuela_malinkova avatar emanuela_malinkova 0 Точки

3 Equal Numbers

Здравейте, тествам задачата в judge и ми дава 70/100 точки. Не мога да си открия грешката, дали може да ми помогнете? Благодаря предварително!smiley

 

 

 

import java.util.Scanner;

public class EqualNumbers {
    public static void main(String[] args) {
        Scanner scanner = new Scanner(System.in);

        int number = Integer.parseInt(scanner.nextLine());
        int number1 = Integer.parseInt(scanner.nextLine());
        int number2 = Integer.parseInt(scanner.nextLine());
if (number == number1) {
            System.out.println("yes");
        }else if(number != number1) {
    System.out.println("no");
}else if(number1 != number2) {
    System.out.println("no");

 
        }

    }
}

Тагове:
0
Programming Basics with Java
PetkoPavlovski avatar PetkoPavlovski 4 Точки

Не съм го тествал, но на  пръв поглед ми прави впечатление, че при първата if проверка проверяваш число 1 и число 2, АКО те са равни, програмата няма въобще да сравни числа 1 и 2 с число 3. Тоест, според мен най-доброто би било да си тестваш директно " if (num1==num2==num3)  " , или пък " if (num1==num2 && num2==num3) " . И в двата случая в else принтираш "no".

0
ivoyanev88 avatar ivoyanev88 5 Точки

if (number == number1) {
            System.out.println("yes");
        }else if(number != number1) {
    System.out.println("no");
}else if(number1 != number2) {
    System.out.println("no");

 
        }

 

С този if проверяваш дали number=number1, но я няма проверката за number1= number2  ili number= number2

аз го направих така:

if(num1==(num2)& (num2==(num3))){
    System.out.println("yes");
}else{
    System.out.println("no");
}
0
DeveloperEnthusiast avatar DeveloperEnthusiast 303 Точки

Само искам да ти дам съвет ако имаш проблеми със задачи за в бъдеще пробвай първо да потърсиш стари теми. Напиши в гугъл "{името на задачата} softuni" и в по-голям % от случаите ако се разчетеш ще си отговориш сама. Успех :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.