Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

petbaik avatar petbaik 15 Точки

Съвет относно бъдещо обучение в Softuni

Здравейте колеги. Аз съм записан в поготвителния курс по C#. Аз съм ученик в 11 клас. За мен програмирането е много интересно и мисля ,че това е с което искам да се занимавам, но незнам дали сега е момента да започна или след като завърша. Незнам дали ще могат да се съвместяват училището със SoftUni. Ако има и други ученици тук нека споделят как се справят, възможно ли е да се съвместят и двете. Ще съм благодарен за всеки съвет.

2
Общи приказки 15/10/2014 14:49:33
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Здравей,

 

До сега никакво странично занимание ли си нямал докато си изкарвал 11те години в училище?

Всмисъл такъв, бих ти дал пример, че е еднакво интензивно да съчетаваш училище и тренировки по футбол в местния младежки отбор. 

От там нататък е строго индивидуално на кой му се получава и на кой не. 

5
petbaik avatar petbaik 15 Точки

За кратки периоди от време съм се занимавал със странични занимания, но като цяло не. На мен притесненето ми не е училище, а интензивността на обучение в СофУни. 

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Продължавам да настоявам за същия пример :)

Интензивността в СофтУни е такава, като ако тренираш някакъв спорт или ходиш на уроци по някакъв музикален инструмент или какъв да е друг commitment от такова ниво.

В крайна сметка, ако не те притеснява училището - значи нямаш проблем. Ти си там най-много 8 часа на ден. Някакви 8 часа, които предполагам, би ги проспал, ако не ходеше на училище. Със сигурност нямаше да станеш в 7 сутринта, за да решаваш домашни от СофтУни :) Връщаш се в 13:00 - 14:00 от училище и денят е пред теб. За времето, което ти остава докато ти се доспи максимално + останалите занимания, които имаш, ще успееш да се справиш с темпото.

5
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Щом си се записал в ниво 0, вече имаш някаква представа за процеса на обучение в СофтУни. В ниво 1 натоварването се вдига - учи се повече, домашните стават ако не задължителни, то силно препоръчителни, започваш да участваш в екипни проекти. Но не чак двойно на това в ниво 0. В ниво 2 натоварването се вдига още. Има много теми във форума, където хората като теб питат: "ще се справя ли?" и отговорът винаги е "зависи от теб, способността ти да схващаш и от нивото ти на отдаденост." Така че това, което ти препоръчвам е да се запишеш в СофтУни и да видиш как ще ти тръгнат нещата. Ако усетиш, че в един момент вече не можеш - имаш два варианта: или прекъсваш докато завършиш и после продължаваш, или започваш да взимаш по едно ниво за 8 месеца (тоест, караш го по-бавно). При всички положения, запиши, няма да ти е излишно. До което и ниво да стигнеш сега, преди да си завършил у-ще, ползата е огромна, хем ще разбереш наистина ли програмирането е твоето нещо, хем после ще можеш много по-бързо да си довършиш СофтУни и да започнеш работа в ИТ сферата.

4
salih1f1 avatar salih1f1 188 Точки

Здравей. Аз съм също ученик само че в 12-ти клас. Ако наистина ти харесва силно ти препоръчвам да се запишеш още сега, да изкараш 1 - 2 нива поне, а не да чакаш да завършиш. Няма причина да не се справиш, стига да имаш желанието и мотивацията да се развиваш. А при мен сега на преден план е SoftUni, причините за това са много.

4
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.