Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Предложение за Linux FT - Записване на видео от екран

Здравейте,

Предлагам лекциите от Linux FT да се записват с някаква програма от рода на Camtasia, тъй като е трудно да се разбере какво става на екрана от камерата (особено когато се пишат команди на конзолата). Наясно съм че се прави live stream по време на лекцията, но би било хубаво да може да се гледа и след това. Ако има някакъв начин да се гледа "минал" stream, моля да ме просветлите.

Мисля че най-вече ощетени са онлайн участниците в курса, но и аз въпреки че съм присъствено бих искал да преговарям материала от видео. smile

PS: В секцията от третата лекция по Linux, е качена само първата част от видеото, а освен това домашното, което е качено явно има проблем с encoding-а. laughing

 

Тагове:
8
Предложения и проблеми 20/10/2014 19:06:57
salih1f1 avatar salih1f1 188 Точки

Съгласен съм с теб. А относно енкодинга опитай с UTF-8, при мен така стана.

1
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Да encoding-а го оправих, благодаря!

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Направо си е задължително да има запис от екрана на компютъра. Като почне писането на конзолота нищо няма да се вижда на видеото от камерата.

Втората част на лекцията от 16 октомври наистина липсва...

1
velio84 avatar velio84 241 Точки

Част от първата част на лекцията от 16.10 май-също липсва - видеото почва ни в клин, ни в ръкав с някакви обяснения за домашното... smile

1
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Виждам, че не само аз мисля записването на екран на лекцията за оптимален вариант. В такъв случай, ще се свържа с екипа на софтуни, за да може да се получи някаква обратна връзка с лекторите на курса. 

1
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Запис от екрана все пак е имало :)

Но да използвам темата за да задам един въпрос по отношение на домашното - правилно ли съм разбрал, че от всички 15 задачи в първото домашно трябва да пишем само по една по избор?

1
19/10/2014 11:34:56
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

да само една е достатъчна

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.