Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

damesova avatar damesova 203 Точки

Набиране на 150 т. за дипломиране

Здравейте напреднали,

Аз съм още на първото стъпало  (PBasics), но гледам в перспектива и взех, че събрах точките от всички модули за програмата по Софтуерно инженерство. Сумата за Java от край до край е 138, включително модулите "по желание". Това е, разбира се, при максимален резултат на оценките в отделните нива. Има ли подходящи курсове, които можете да карате паралелно, за да си подпомогнете необходимият минимален брой точки - 150? Ако да, как решавате кои са подходящите и т.н.

Много ми е интересно някой с необходимият опит да ми разкаже как се е случило това при него?

Благодаря предварително. :)

0
Обучение за ИТ Кариера 21/11/2018 15:42:10
KeepCoding avatar KeepCoding 554 Точки
Best Answer

Basics - 3, Tech - 18, Java Fundamentals - 27, Java DB - 24, Java Web - 30, Js-Core - 27, Data Structures - 12, Algorithms - 12

Общо стават 153. Това е една от комбинациите, която аз лично съм си избрал да следвам. Иначе как се решава кои курсове са полезни или не - хвърляш по едно око на обявите за работа (аз лично ги гледам през LinkedIn). Може да се уговориш с кариерния център за среща, където да питаш какви умения търсят компаниите. Може и в почивките между лекциите да издебнеш лектора и да го питаш относно кои са най-търсените умения. Даже скоро ще има семинар, в който ще участват софтуни студенти, които ще разправят за своите стажове/джуниърски позиции. Може да чуеш нещо интересно или пряко да ги питаш неща.

За курсовете по структури от данни и алгоритми се реших, когато имаше дни на кариерното развитие в университета ми и когато питах хора, представляващи големи компании какво си търсят, най-честият отговор беше "ООП, структури от данни и алгоритми".

2
damesova avatar damesova 203 Точки

Да, хубаво звучи.

Ами аз съм онлайн и нямам възможност за присъствена форма, поради разни сложни обстоятелства. Това от своя страна отхвърля прекия контакт, споменат в коментарите ти, но е идея за други варианти.

Благодаря ти много и ти желая успех!

1
trepacha123 avatar trepacha123 47 Точки

При издаване на диплома освен всички курсове от професионалните модули се взима и Programming Basics и Tech Module.

1
21/11/2018 16:28:07
damesova avatar damesova 203 Точки

Да, добавила съм 18 т. за Tech модул. За PB някъде има 3, някъде няма - само тях не съм включила в тези 138 т. НО дори и да са 141, пак не са 150.

0
21/11/2018 17:05:30
aquaruiz avatar aquaruiz 135 Точки

И аз бих препоръчала Data Structures и Algorithms. Това са два курса, който вече ще се водят само онлайн. За Data Structures, например, вече можеш да се запишеш - безплатен е, плаща се само изпита.

линк

 

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

не че нещо но за новобранец тея курсове са много много тежки. нека да мине поне  тех модула. Да не кажа дори ооп и чак тогава. А и реално тя още едва с променливи се оправя и като и заговоря за дървета графи и алгоритми как се обхождат и е до там. За нея ще е загуба на време. А точките могат да се съберат по много начини. Аз вече ги имам ако си взема останалите 4 изпита докрая събирам 155 или нещо такова. Но изкарах странични курсове като data science. 

Да хубаво е да изкара тея 2 курса но на нейното ниво е загуба на време и усилия. Да научи основите а почне да коди стабилно да види кое и е интересно и сама ще си намери кои курсове още да изкара за 150 точки. 

0
damesova avatar damesova 203 Точки

Да, загледах го този курс, наистина ми е рано. Не че не ми е любопитно... Но наистина искам да науча основите и тогава, като ми светне, да разширявам.

Хубави съвети ми дадохте всички. Безкрайно ви благодаря. Много искам да се видя знаеща и можеща в бранша. Дано да успея. Успех и на вас!

🤗

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.