Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

RosenKrumov avatar RosenKrumov 203 Точки

[Question] Web Fundamentals - Въпрос относно домашните задачи

Здравейте, 

наскоро получих оценка на едно от домашните си, като повечето неща в коментара поне според мен не отговаряха на истината, относно позиционирането на елементите. Та въпросът ми е дали има вероятност под различните резолюции на екраните да се изобразява по различен начин домашното на някой. И от там оценяващият да си мисли, че то не е направено добре и да даде ниска оценка. Понеже моят екран е Full HD и съм виждал как страници, правени на по-ниска резолюция при мен се изобразяват ужасно. Дали има начин това да се оправи с няколко реда код, да излиза навсякъде по един и същ начин. Ще се радвам на повече мнения. Също така ако някой има идея за по-адекватно заглавие на темата ми, да даде съвет, че нещо не можах да измисля по-сносно laughing

Поздрави :)

1
Web Fundamentals - HTML5 21/10/2014 18:02:13
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

На първо време може да уточниш в заглавието, че става дума за HTML, очевидно въпросът не е за друга категория.

За резолюциите и аз съм се чудил, понеже все още не знаем как да правим responsive сайтове. Освен да сложиш някъде на видно място в домашното на каква резолюция е правено. Евентуално може да се ползват инструментите на Хром за адаптивен дизайн, за да се проверяват задачите.

1
RosenKrumov avatar RosenKrumov 203 Точки

Благодарско за съвета за заглавието. Иначе пробвал ли си да прегледаш как изглежда домашното ти на други резолюции ? 

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Не съм пробвал... Мислех, че това ще е нужно чак за следващото домашно. Мисля, че по-голям проблем е точно когато домашното е писано на Full HD, а се проверява на друга резолюция. Не съм помислял до момента да слагам коментар на каква резолюция да се гледа, но то си трябва и разяснение как точно да се ползва Toggle Device Mode в Хром или в другите браузъри в такъв случай. 

1
RosenKrumov avatar RosenKrumov 203 Точки

Ами ще се добавя по някой коментар на домашното, че с грешните изобразявания идват и грешните впечатления, че домашното е адски грешно написано, защото наистина изглежда ужасно под друга резолюция..

1
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Аз когато правя домашното пробвам с zoom in и zoom out да видя как ще изглежда и дали ще се разместват елементите един спрямо друг.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.