Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

Мотивиращи истории на успели хора

Здравейте,отварям тази тема за хора,които са започнали със Софтунито или по друг начин и са осъществили мечтите си и работят желаната професия,независимо от това на каква възраст са били,какви трудности са има ли и тн.
Тези истории мотивират и други хора,че мечтите стават реалност само с усилия и желание.
ПС:Правя тази тема,защото понякой път лично на мен ,а и предполагам на други им пада вярата и мотивацията ,и като прочетат ,че е имало хора в тяхното положение и са успели ,се зареждат със сили .
ПС2:Примерно аз съм на почти 25 години,завършил съм финанси,работя във финансовата сфера и мразя работата си.А винаги съм имал голямо желание и мерак да работя в IT сферата и сега започвам с ниво 0,но понякой път се чудя дали ще успея да се справя с трудностите по пътя,които имам и дали работата няма ми пречи за осъществяването на мечтата ми,дори се чудя дали да не я напусна и да се отдам на учене,от там идва въпроса дори и да уча дали ще си намеря работа без стаж и с образование ,което не е свързано с тази сфера и като прочета личната история на някой успял независимо трудностите се мотивирам още повече.

8
Общи приказки 22/10/2014 09:48:00
Ndushkovqwerty avatar Ndushkovqwerty 5 Точки

Привет!

Може да прегледаш в "youtube" - "Bloomberg Game Changers" има интересни неща и за всекиго по-нещо smile

Поздрави!

0
iliqvelkov avatar iliqvelkov 69 Точки

Можеш да прочетеш тази книга - тук   smile

1
zerefel avatar zerefel 70 Точки

Много добра книга, препоръчвам! Щях да я добавя, но колегата ме е изпреварил laughing

0
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

Чета "Мисли и забогатявай" на същия автор.

2
infocell avatar infocell 26 Точки

Млад си! ;-)

Не споменаваш дали имаш дете(деца)!  ;-)

Самият факт, че "работя във финансовата сфера и мразя работата си" не виждам друг начин да си промениш живота, освен да направиш всичко възможно да се опиташ да си го промениш сам, вместо да се оплакваме видиш ли колко ни е гаден живота.

Аз лично, като се прибера вместо да си пусна ТВ-то, да си сипя една ракия и да си направя една салата и да .... предпочитам да седна и да уча! Гадно и трудно ще бъде, но това е положението! Навремето за съжаление нямаше такива академии! 

На мен ми е интересно дали има статистика по възраст: какви и колко хора кандидатстват(учат)!

3
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Като се прибера си сипвам... все още имам останали 60 кенчета бира Шуменско от една промоция лятото, но скоро ще свършат. С това кодене някак си доста бързо свършва. Работя и през останалото време доста кодя. А и в работата имам свободно време и се възползам. Що се отнася за децата... в началото не февруари чакаме бебе и ще стане интересно предполагам с ученето. Отделно ходим и на лекции за бъдещи родители. А покрай тоя CSS времето просто не стига.

2
infocell avatar infocell 26 Точки

Спокойно ;-)

Аз съм с две деца и кодя, когато си легнат(или събота и неделя)! На работа нямам възможност да кодя! Искам да променя живота си и в СофтУни виждам единственият си шанс да се науча да програмирам! Опитвал съм се сам да се науча - не става!

 

Още една статистика ми е интересно дали има: колко учащи имат деца?laughing

0
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Infocell, aко си присъствено, статистиката ти е в залата, така че предполагам, че си онлайн. Ако ти е интересно какви хора има в СофтУни - с участието ти в отборните проекти лека полека ще разбереш. По около петима колеги всеки месец, в чата лети доста лична информация, а и като му видиш ФБ профила на човек...

По мои наблюдения, при онлайнерите е почти 50/50 съотношението млад/току що завършил/от малък мечтал за програмист и "дърт"/с деца/търси преквалификация. Аз съм на 32 години, с две деца, и знам за още доста такива колеги.

По темата - аз не съм от най-добрите в курса и още не съм си търсила работа, та не мога да се похваля с голям успех. Но за няма седем месеца научих толкова невероятно много, започвайки от абсолютната нула, че не се и съмнявам, че успехите предстоят. Имала съм моменти на отчаяние (оо, Линукс! ооо, PHP!), но от време на време има и супер моменти - например, мъжът ми, който работи в IT сферата от 16 години, онзи ден се консултира с мен по един въпрос :D Е, можеше да пита и Гугъл, но важното е, че му отговорих и направо бях в триумф :)

 

2
brslv avatar brslv 69 Точки

Аз пък силно ви препоръчвам The Startup Kids. ;)

0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

На възраст 25 години въобще не бих се замислил да си захвърля досегашната скучна работа и да натрупам нови знания и възможности за реализация в някаква област, която ме влече повече. Имай предвид, че аз го правя това на възраст 34 години. Е няма как да напусна сегашната си работа, защото е добре платена и junior нивото не може да осигури такава заплата, но не губя мотивация, че много скоро ще мога да защитя по-сериозни очаквания на сериозни работодатели, да правя самостоятелно фрииленсърски проекти, а защо не това по-късно да прерастне и в собствена софтуерна фирма.

Освен възрастта имаш и друго предимство - във Варна има доста софтуерни фирми и имаш голям избор. При мен има три фирми една от които се занимава само с C++(което въобще не ме влече). Да, вероятно и конкуренцията ти ще е по-голяма в по-големия град, но няма как - трябва да сме от най-добрите.

Е ако фактът, че си в по-изгодна позиция от мен е успял да те окуражи, значи съм си постигнал целта.

3
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

Гледанo е няколко пъти ,както и коуч лекциите :)

0
23/10/2014 09:14:51
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.