Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

[Homework] Web Fundamentals (HTML + CSS) - CSS Layout - Problem {2} - Website Footer - как да направим фейсбук лайковете?

Здравейте,

Ботя се с втора задача на CSS Layout. Тук можете да видите работния вариант на кода:

http://pastebin.com/LTSRM81m

 

Последвах инструкциите, сложих скрипта под бодито и ХТМЛ кода в последната секция, но поради някаква причина нито един браузър не разбира, че изобщо има нещо там. Третира ми последната секция като празна. Моля за помощ да си намеря грешката. Трябва ли нещо да се слоци и в ЦСС файла?

Тагове:
0
Web Fundamentals - HTML5
KirilManin avatar KirilManin 7 Точки

Здравей колега, 

И аз се сблъсках с този проблем първоначално. Проблемът беше, че не бях задал размери на полето, в което искам да се визуализира лайк-бокса (по дифолт то не е ваведено в страницата на фейсбук дивелъпърс). Виждам, че и в твоя код липсват тези данни. Единият вариант е от страницата на фейскбок с кода да зададеш ширина и височина (в пиксели) в съответните полета и да прегенерираш кода отново. Вторият вариант е директно да вмъкнеш в див-а най-отдолу на твоя код едно: data-width="250" data-height="250" и това би трябвало да реши проблема.

Успех! :)  

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Здравей,

ако просто стартираш html файла, е нормално да не се визуализира нищо - скрипта си иска стартиране чрез сървър.

Пробвай да го пуснеш през Webstorm или Visual Studio - те си стартират собствен сървър и така няма да имаш проблем. Също така може да качиш файловете в github и да го пуснеш през html preview-то и пак ще ти се покаже секцията с фейсбука. В основната тема за домашното имаше подобен въпрос.

Eто линк към темата: https://softuni.bg/forum/questions/details/2346/0 - въпросът на mihayloff14.

2
23/10/2014 15:33:05
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

Стана през Уеб Сторм. Мерси.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.