Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

[Homework] C# Basics - Console Input/Output

Лекцията може да не е минала, но щом ни пуснаха домашното трябва да го налазваме - ще е полезна темата за тези, които са имали повечко време и са стигнали до тук и са си прочели презентацията.

1. Sum of 3 Integers (Уж integers, а пък в примерите дробни числа.. тогава и ние няма да се ограничаваме до целочислени)

2. Print Company Information (правя всички телефонни номера стрингове, защото не знаем в какъв формат евентуално биха ни ги подали)

3. Circle Perimeter And Area (решение от Lyubo)

4. Number Comparer

5. Formatting Numbers (решение от Lyubo)

6. Quadratic Equation (решение от Lyubo)

7. Sum of 5 Numbers (не мога да измисля по-лесно решение в момента)

8. Numbers from 1 to n

9. Sum of N Numbers

10. Fibonacci Numbers

11. Numbers in interval dividable by given number (може да се оптимизира като се намери първият търсен елемент и после се прескача през 5 и още 1-2 проверки)

12. //TODO

52
Programming Basics 07/10/2014 21:34:09
zontak avatar zontak 457 Точки

... Имам проблем с Числата на Фибоначи.. --> http://pastebin.com/myegBjxP <-- Защо след като напиша " 10 " примерно и не стигат до " 34 " а числото става адски голямо? Къде бъркам ??? Не е до биг-интиджер-а... сложих го просто ако някой въведе по-голяма стойност да не започва да му изкарва числата с - отпред.. ;x

4
Lyubo avatar Lyubo 172 Точки

Проблемът идва от това че принтираш по 3 числа едновременно, когато въведеш 10 цикъла for  се завърта 8 пъти, а 8 x 3 = 24. Намери начин да принтираш само по 1 число.

0
Lyubo avatar Lyubo 172 Точки

Работи, браво. Третата променлива "thirdNum" е редно да е в цикъла, защото се изпълнява само в него.

1
dim4o avatar dim4o 288 Точки

Ето моето решение на зад 11 - без цикли и if-ове cool

2
kittenlina avatar kittenlina 9 Точки

Хитро, кефи! Ако трябва да се принтират и самите числа обаче, май няма как да стане без цикъл

1
dim4o avatar dim4o 288 Точки

Хахах - да,  няма да стане без цикъл в случай, че трябва и да пуснем всички числа. Но все пак циклите са за да се използват. Няма какво да бягаме от тях :) По-скоро става въпрос, че с цикъл сложността ни е линейна, а без цикъл е константна, т.е. трябва да сме по-бързи.

0
alexxdim94 avatar alexxdim94 33 Точки

http://pastebin.com/ea6CMpgy

Моето решение на задача 7. Единственият проблем е, че ако числата бъдат въведени грешно (например без интервал помежду им) ще върне грешка.

0
kittenlina avatar kittenlina 9 Точки

@Samuil.Petrow: Незнам дали си забелязал, че на 10.Fibonacci Numbers решението ти изпуска случая с n=1, когато трябва да изкарва само 0 на конзолата (или първия член на поредицата, а не първите два). Така написан кодът винаги ще принти 0 и 1 и след това каквото има в цикъла. Поздравления за бързо качените решения :)

2
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Благодаря :) Поправих го, не бях обърнал внимание, също така смених на BigInteger, за да не прехвърля.

2
dim4o avatar dim4o 288 Точки

И аз имах съшия проблем на първата компилация. Реших го като почнах с 1 и -1 като пъви членове. Ето моите Фибоначи тук, ако ви е интересно да видите.

2
alexxdim94 avatar alexxdim94 33 Точки

^ Добре измислено, досега го мъдрих как да го направя.

0
luvstruck avatar luvstruck 1 Точки

хах...Мерси за 5та, както и за всичко останало...доста се чудих снощи къде точно да запиша форматиращия код за второто "а" ..:)))

0
mantodeus avatar mantodeus 17 Точки

За 7 задача е много хитро взаимстването на cin ot c++ и ползването на nakov.io

Мислех че съм открил топлата вода, но доста хора са се сетили браво :)

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Ми аз лично не виждам смисъл от това да импортвам цяла библиотека, за да направя нещо по-добро, при положение че има масиви, split, join...

1
ScreeM avatar ScreeM 19 Точки

Здравейте, колеги.

Някой може ли да ми каже къде ми е грешката на 5-та задача и по-добробно защо пише 3.00 , а не 3, както е на примера.

Console.WriteLine("|{0,-10:X}|{1}|{2,10:F2}|{3,-10:F3}|", num1, binary.PadLeft(10, '0'), num2, num3);

http://prikachi.com/images.php?images/238/7182238L.png

При положение, че в условието е написано: the number b should be printed with 2 digits after the decimal point.

Благодаря предварително

1
genov1824 avatar genov1824 54 Точки

Пробвай да го направиш с Math.Round(variable, how much you want to round), като ако е цяло число ти връща цяло число. 

1
ScreeM avatar ScreeM 19 Точки

Пробвах с bool и ми се получи. Сега ще пробвам и по твоя начин. Благодаря :)

0
genov1824 avatar genov1824 54 Точки

Здравейте, ето моето решение на Числата на Фибоначи, сложил съм и допълнителен if, за да проверява, ако е последното число от редицата да няма интервал след него. 

2
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Според мен решението е доста разтеглено, а самата резтегленост не допринася за по-голяма обяснимост, което го прави излишно разтеглено.

2
genov1824 avatar genov1824 54 Точки

Да, съгласен съм с теб, но гледах примерна подобна задача за изпит и bgcoder-а върна 90 от 100, защото имаше интервал след последното число и затова го направих така.

2
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Да, това явно е важно за обучителния ни курс :) Да правим нещата според това как ще ги приеме системата за оценяване

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Поиграх си малко със задачката за CompanyInfo.

Опитах се да направя нещо като релация - всяка омпания си има ИД, съответно и мениджър и съответно мениджъра си има компания/и.

Обаче не съм си играл с типовете данни, и изтрясках всичко в стрингове.

 

Това стартира програмата. Има метод, който проптва за информация от конзолата и връща нещата като масиви, съответно елементите от масиви са пратени към съответните сетъри. Сетърите не са native setters, а са методи, което може би по конвенцията на C# не е много правилно. Идеята на сингълтона беше да не се прави нова инстанция, за да пази до момента въведените компании (така компании с еднакви имена не могат да се регистрират)

https://github.com/RoYaLBG/SoftUni/blob/master/ConsoleIO/CompanyInfo/Info.cs

 

Това е компани обекта. В два дикшънърите съм сторнал информацията за компанията и за мениджъра.

https://github.com/RoYaLBG/SoftUni/blob/master/ConsoleIO/CompanyInfo/CompanyInfo.cs

 

А тук за мениджъра

https://github.com/RoYaLBG/SoftUni/blob/master/ConsoleIO/CompanyInfo/ManagerInfo.cs

 

 

 

 

1
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

Почвай  я,защото тя е единственната трудна от това домашно !

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.