Loading...
tsvetoslav.eau avatar tsvetoslav.eau -26 Точки

[Technical Issue] - Visual Studio - как се прави Blank Solution

Здравейте!

Как се създава Blank Solution в Microsoft Visual Studio 2010, понеже гледам лекция "Въведение в програмирането" на Богомил Димитров от последния курс по Основи на C# и менюто не е същото, понеже той използва Microsoft Visual Studio 2013?

Благодаря!

 

:)

Тагове:
0
Programming Basics 27/10/2014 18:47:29
brslv avatar brslv 69 Точки

За да създадеш Blank Solution има два начина.

1. File -> New -> Project -> Other Project Types -> Visual Studio Solutions -> Blank Solution.

2. Горе в дясно има търсачка. Пишеш "Blank Solution" и първия резултат е въпросния празен проект.

Успех!

0
dsmilyanov avatar dsmilyanov 237 Точки

Пробвай с Ctrl+Shift+N и после напиши blank или blank solution в search bar-a, който е в горния десен ъгъл на новоотворения прозорец. Трябва да излезе Blank Solution, ако не излезе, потърси за Empty Solution, то е същото. Ако и така не стане, разцъкай File менюто (първото горе вляво), там би трябвало да имаш New или New Project.

1
tsvetoslav.eau avatar tsvetoslav.eau -26 Точки

Аз имам "New", но когато се отвори не ми показва "Blank Solution": Има само "Windows Forms Application", "WPF Application", "Console Application" (което използвам за проекти), "Class Library", "WPF Browser Application" и "Empty Project".

Да не би да е "Empty Project"?

:)

0
dsmilyanov avatar dsmilyanov 237 Точки

"...потърси за Empty Solution, то е същото..."

Ако държиш да си отвориш точно blank solution, потърси просто за Blank в търсачката на New Project прозореца. (Горе вдясно).

0
Bi0GaMe avatar Bi0GaMe Trainer 389 Точки

 

Здравей,

Ето на тази картинка се вижда добре къде се намира Blank Solution. Ако все още не можеш да се ориентираш ето ти и линк към MSDN

MSDN Blank Solution 2010

 

Поздрави,

Богомил

2
SilviaStoeva avatar SilviaStoeva 0 Точки

Здраейте,

 при мен не се отваря blank solution. Най-вероятно липсва нещо в програмата, която съм качила. Според всички инструкции отивам на Other Project Types, от чийто лист би трябвало да избера blank solution, но вместо това ми излиза no items found. Някакви идеи? Благодаря предварително.

0
30/10/2015 09:45:55
hackthecode avatar hackthecode 55 Точки

Здравей, 

щом не виждаш blank solution - template-a явно не е инсталиран.
Опитай да намериш правилният път до devenv.exe файла приерно  C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio 14.0\Common7\IDE​

след което стартираш един терминал като администратор и въвеждаш директорията в която се намира devenv.exe и команда 

devenv /installvstemplates

примерно:


В случая примера се отнася за Windows 10, но работи и на 8/7/XP стига директорията да е вярна. 

ПС. забравих да спомена :) повече по въпроса можеш да прочетеш тук и тук

Успех!

1
30/10/2015 10:41:12
SilviaStoeva avatar SilviaStoeva 0 Точки

Благодаря много за изчерпателния отговор,

Открих го в templates. Успех!

0
Annie avatar Annie 89 Точки

Ако си изтеглиш VS 2013 и напишеш в търсачката "Blank Solution" ще ти излезе тази опция, но с VS 2010 Express версията не мисля, че ще стане. Аз съм с 2010 Express и забелязвам, че й липсват някои опции. А защо ти е blank solution? Прави си отделните проекти в solution explorer-a. tongue-out

1
27/10/2014 15:50:10
Bi0GaMe avatar Bi0GaMe Trainer 389 Точки

Ако колегата е на Windows XP, друга версия освен VS2010 няма да тръгне за жалост. Това със Solution Explorer-a е добра идея.

За пояснение: Правите си нов конзолен проект и VS автоматично ви създава solution. После в него обавяте различни конзолни апликации.

1
tsvetoslav.eau avatar tsvetoslav.eau -26 Точки

Трябва ми Blank Solution, защото имам за Домашна работа да направя Blank Solution, в който да съхранявам всичките си неща.

 

P. S.: Аз използвам Microsoft Windows 7, но предпочитам Microsoft Visual Studio 2010, понеже всичките ми продукти на Microsoft са от 2010-та година.

:)

0
27/10/2014 22:00:13
Bi0GaMe avatar Bi0GaMe Trainer 389 Точки

Това, че всички продукти на Microsoft са ти от 2010 не означава, че Visual Studio 2010 е по-добро от VS 2013. Силно препоръчвам 2013, тъй като има много неимплементирани в 2010 функционалности. И аз ползвам всичко останало на MS от 2010 година, но случая на VS не е така. :) Ако останеш на 2010, надявам се поне коментарите ми и на моите колеги да са ти били от полза. :)

1
FunnyBunny avatar FunnyBunny 38 Точки

Аз имам и Visual Studio 2010 Express. Във File -> New Project изрових Empty Project като избрах следното: Templates>Visual C#>Windows>Empty Project. Виж

2
tsvetoslav.eau avatar tsvetoslav.eau -26 Точки

Благодаря!

:)

0
justenqk avatar justenqk 0 Точки

Колеги намирам tamplete Blank Solution за VS 2010 и 2013 но не и за 2015. Някакви идеи как да се сдобия с тази джаджа? Търся го и в online търсачката на самото VS но го няма. Благодаря предварително.

0
18/11/2015 03:36:12
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

justenqk просто избираш File -> New -> Project и в търсачката на появилия се прозорец пишеш - blank. 

0
18/11/2015 08:23:07
justenqk avatar justenqk 0 Точки

Да но не ми излиза защото нямам temple-то. Опитвам се да го намеря това тампле в интернет, но намирам само за 2010 и 2013, а моята версия на VS е 2015. Някой знае ли къде мога да намеря tamplete Blank Solution за Visual studio 2015?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.