Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
twify avatar twify 1 Точки

Streaming & records

Наистина ми хареса 2-рата лекция за RAID-овете как е направен записа! Мисля че по този начин трябва да се record-ва лекцията. Дори и да не може да се stream-ва! Бях объркан с тези домашни, особенно за RAID-овете, не съм сигурен дали съм разбрал напълно целта на курса. За начинаещи Sys admin-и ли е или за напреднали?

Все пак не малко хора има записани Онлайн обучение и ще е жалко да няма добри записи от лекциите.

ПС. Браво за добрата работа, с нетърпение очаквам останалите лекции!

0
Linux Курсове
hackman avatar hackman Trainer 73 Точки

Искаш да кажеш, че другите записи не ти харесват?

И да, курса е за начинаещи.

Sysadmin-ската работа НЕ е проста и в никакъв случай НЕ е лека.

Ако нещо не сме обяснили или не ви стане ясно, питайте.

Но задавайте въпроси, с реални проблеми. Имагинерни неща, като "XXX не работи" не са смислени въпроси :)

0
twify avatar twify 1 Точки

Ами всъщност нека обясня:

Записите с микрофон и screen recording е по-добрия вариант от камера, с всичкия шум и т.н. Това ми е предложението (ако видиш тага).

Поздрави и чакам следващата лекция :)

1
hackman avatar hackman Trainer 73 Точки

Аз правя записите точно със Screen capture-a :)

SoftUni правят записите с камерата.

0
Petya avatar Petya Author 2461 Точки

Аз само да вмъкна, че правим записите с камера, за да имаме back up вариант, ако се счупи screencast-a. Случвало се е в някой курсове, затова го практикуваме. 

1
iliyan avatar iliyan -1 Точки

Сдобийте се с тазвечершната лекция непременно.

Лично аз много се накефих!

cool

Терминалите са ми любимата тема.tongue-out Благодаря на Мариян за отделеното време през почивката.

В синтезиран вид: програмирал съм 8 битов микроконтролер индъстриъл стайл (PIC на асемблер разбира се, с лиготии като ардуино-та и подобни не работя), сложил съм му 4МХц кварцов осцилатор (макс. клока е 40) и през серийния порт се логва на Линукс машина. Оттам нататък може да праща команди и да чете отговорите. И/О дивайси най-различни могат да се свържат - клавиатури,  баркодчетци, LCD дисплеи,  топломери, електромери, детектор на прахови частици и за тъмна материя ако щете.

Този клиент при тази тактова честота харчи макс. 2mA на 5 V. Нищожно в сравнение с цяла компютърна система, която трябва да рънва било най-кирливата ОС, за да пуснете ssh клиент.

Бъдещи развития: multiuser mode и терминал с честотна модулация във VHF или UHF обхват.

Подобно на RDS чрез който си четете станциите на радиоприемника coolcool

Важното е да се покаже среден пръст на всякакви клауд боклуци, комерсиални шитни и други кожодерства и издевателства.

-3