Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

twify avatar twify 1 Точки

Streaming & records

Наистина ми хареса 2-рата лекция за RAID-овете как е направен записа! Мисля че по този начин трябва да се record-ва лекцията. Дори и да не може да се stream-ва! Бях объркан с тези домашни, особенно за RAID-овете, не съм сигурен дали съм разбрал напълно целта на курса. За начинаещи Sys admin-и ли е или за напреднали?

Все пак не малко хора има записани Онлайн обучение и ще е жалко да няма добри записи от лекциите.

ПС. Браво за добрата работа, с нетърпение очаквам останалите лекции!

0
Linux Курсове
hackman avatar hackman Trainer 72 Точки

Искаш да кажеш, че другите записи не ти харесват?

И да, курса е за начинаещи.

Sysadmin-ската работа НЕ е проста и в никакъв случай НЕ е лека.

Ако нещо не сме обяснили или не ви стане ясно, питайте.

 

Но задавайте въпроси, с реални проблеми. Имагинерни неща, като "XXX не работи" не са смислени въпроси :)

0
twify avatar twify 1 Точки

Ами всъщност нека обясня:

Записите с микрофон и screen recording е по-добрия вариант от камера, с всичкия шум и т.н. Това ми е предложението (ако видиш тага).

Поздрави и чакам следващата лекция :)

1
hackman avatar hackman Trainer 72 Точки

Аз правя записите точно със Screen capture-a :)

SoftUni правят записите с камерата.

0
Petya avatar Petya 2461 Точки

Аз само да вмъкна, че правим записите с камера, за да имаме back up вариант, ако се счупи screencast-a. Случвало се е в някой курсове, затова го практикуваме. 

1
iliyan avatar iliyan -1 Точки

Сдобийте се с тазвечершната лекция непременно.

 

Лично аз много се накефих!

cool

Терминалите са ми любимата тема.tongue-out Благодаря на Мариян за отделеното време през почивката.

В синтезиран вид: програмирал съм 8 битов микроконтролер индъстриъл стайл (PIC на асемблер разбира се, с лиготии като ардуино-та и подобни не работя), сложил съм му 4МХц кварцов осцилатор (макс. клока е 40) и през серийния порт се логва на Линукс машина. Оттам нататък може да праща команди и да чете отговорите. И/О дивайси най-различни могат да се свържат - клавиатури,  баркодчетци, LCD дисплеи,  топломери, електромери, детектор на прахови частици и за тъмна материя ако щете.

Този клиент при тази тактова честота харчи макс. 2mA на 5 V. Нищожно в сравнение с цяла компютърна система, която трябва да рънва било най-кирливата ОС, за да пуснете ssh клиент.

Бъдещи развития: multiuser mode и терминал с честотна модулация във VHF или UHF обхват.

Подобно на RDS чрез който си четете станциите на радиоприемника coolcool

Важното е да се покаже среден пръст на всякакви клауд боклуци, комерсиални шитни и други кожодерства и издевателства.

-3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.