Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Kibork avatar Kibork 87 Точки

[Technical Issue] Mint 17 Графична среда

Здравейте, колеги!

Инсталирам си Mint 17 и опитвам да инсталирам графична среда, последством тези команди:

 

sudo add-apt-repository ppa:xorg-edgers/ppa

sudo apt-get update

sudo apt-get install nvidia-current nvidia-settings

 

Резултата след reboot е черен прозорец...

 

Видео картата ми е: nVidia GeForce 755M

Моля за малко помощ.

 

Благодаря предварително!

Поздрави,

Димитър!

0
Linux Курсове 10/12/2014 00:50:44
georgy.nedyalkov avatar georgy.nedyalkov 103 Точки
Best Answer

Свали си последните СТАБИЛНИ драйвери директно от сайта на NVIDIA и гледай да са точно за твоята карта а не просто за 7**M серията (проверих и точно за 755M има, така че сваляй тях). След това отваряш конзолата или терминала (незнам в Mint как са го кръстили, чат пат се разминава в различни дистрибуции). "Отиваш" до директорията, където се намира сваления от теб файл, който трябва да е с разширение .run и пишеш тази команда:

chmod +x NVIDIA-Linux-x86_64-340.46.run

По този начин го правиш "изпълним".

После "килни" процеса на графичната среда:

sudo /etc/init.d/gdm stop

Където gdm ти е твойта графична среда (може да е KDE, MATE или там, която ползваш).

След това пишеш:

sudo ./NVIDIA-Linux-x86_64-340.46.run

Като замениш името на файла с този, които си свалил ти.

Може да се наложи да си стартираш линукса без графична среда, по този начин няма да се налага да й килваш процеса.

П.С. Специално за драйвери те съветвам, ако не са включени в инсталатора на дистрибуцията, която ползваш да си ги сваляш от официалните сайтове, а не от някакви репота.

Ако имаш някакви проблеми може да ме намериш в IRC канала на SoftUni, ника ми е F3N7AZY.

2
29/10/2014 10:26:48
Kibork avatar Kibork 87 Точки

Благодаря за помощта и бързият отговор!

След малко ще инсталирам отново линукса и ще пробвам начина, който ми препоръчваш.

 

Поздрави,

 

Димитър!

0
Kibork avatar Kibork 87 Точки

Проблема е решен!

Може да заключвате.

 

Поздрави,

 

Димитър!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.