Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

F08041A avatar F08041A 5 Точки

[Technical Issue] Node js visual studio tool проблем със snippets и auto-complete(intellisence)

Здравей,

Имам проблем с настройките на Node във Visual Studio. Нямам autocomplete, а ми излизат опции на командите само ако натисна Ctrl + Space.

Напримар започвам да пиша con (за console) и не ми излизат опции освен ако не натисна гореописаната клавишна комбинация. В настройките съм чекнал опцията, но явно нещо пропускам. Освен това не успявам да подкарам и snippet-ите.

Моля, ако някой е имал подобен проблем и е намерил решение да помага.

Правих инсталация два пъти, но проблена не е в това - с VS 2013 Ultimate съм.

3
JavaScript Advanced
Neven avatar Neven 38 Точки

Здрасти,

Сблъсквал съм се с подобни проблеми свързани със съвместимостта между VS и NodeJS. Можеш да пробваш следното:

  • Правиш си nodeJS project и след това сменяш името на .js файла си. Като го преименуваш би трябвало intellisence да подпали и да имаш autocomplete без да трябва да ползваш клавишни комбинации.

Този "workaround" обикновено работи при мен. Дано и при теб да сработи.

Поздрави

0
F08041A avatar F08041A 5 Точки

Здравей,

При мен не се получава. Благодаря ти за идеята...ще подкарвам пак WebStorm-а и това е..

 

Поздрави

0
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Аз имам същия проблем, но не се оправя, дори на някой обект като пробвам да извикам метод, съвсем нищо не излиза, ама съвсем дори и с ctrl+space, затова минах на Netbeans 8.0, поне там всичко е ок.

0
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Хм, аз току що опитах с Netbeans, тук поне ми вади методите като сложа точка, но не ми допълва автоматично имената на променливите и функциите. При теб допълва ли ги?

Оправих го, настройките ми за autocomplete за JS в Netbeans не бяха наред.

 

0
02/11/2014 14:11:49
Vacheva avatar Vacheva 154 Точки

При мен се получи. Имам VS 2013 Pro. на Уин7. Edit:

Intellisence: Настройката със снимката от тази темаПо default, Reference Group е на Уин 8. Също така оставих и ReSharper. За проблема търсих по тези параметри: "vs 2013 javascript intellisense group for win7".

Правя настройката за всеки проект. Може да експериментирате като размените подредбата им или да допълвате в References други удобства.

Go to Tools-Options-Text Editor-Javascript-Intellisense-References

enter image description here

 

0
26/03/2015 10:33:41
georgiev10 avatar georgiev10 4 Точки

Аз заобикалям проблема с intelisence като всеки път правя нов проект и копирам стария код в него. Всичко си работи до следващoто затваряне/отваряне на VS и после пак нов проект.

1
samuanne avatar samuanne 6 Точки

Някой да има решение относно снипетите на node.js във Visual Studio. Играя си вече от 2 часа и не мога да намеря решение на проблема.

5
05/11/2014 16:53:38
thepowerof4 avatar thepowerof4 98 Точки

И аз съм поредният с този проблем - VS2013 Ultimate Update 4, Node.JS Tools 1.0 RC2. Борих се, но никакъв резултат. Накрая си инсталирах Resharper, който замества и разширява стандартния auto-completion (конфигурира се, ако не искате да замества всичко или за всички езици) и ще си джиткам така. За момента изглежда, че всичко работи коректно. Да, платен е, но... в България сме. :)

1
05/03/2015 18:29:14
Vacheva avatar Vacheva 154 Точки

СoфтУни има лиценз за Resharper, пиши на мейла и ще ти пратят (възможно е и да си получил вече :)).

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.