Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

quickben avatar quickben 966 Точки

Добра книга за въведение в JavaScript?

Колеги да препоръчате една хубава дебела книга за JavaScript?

Важно ми е да е подходяща за хора без опит в езика, но в същото време да се обръща внимание на детайли и теми за напреднали.

Знам, че има много ресурси в нета където мога да намеря доста книги, но с оглед на това, че курса е по-малко от месец просто немога да си позволя да си губя времето в четене на "грешната" книга.

Мерси предварително.

Тагове:
0
JavaScript Fundamentals
Yulia:
Има вече такава тема във форума: https://softuni.bg/forum/questions/details/1503
quickben avatar quickben 966 Точки

Засега съм се спрял на тази книга, някой да има лични наблюдения по нея?

Даже сега видях, че в първата лекция точно тази книга се препоръчва, но би било хубаво човек да има избор :)

0
03/11/2014 21:29:56
alek1339 avatar alek1339 57 Точки

аз прочетох, java script the good parts. не е дебела но има интересни неща. мисля, че в съчетание с видеата които вече има ще ти свърши идеална работа иначе не знам дали има такава както за C# i java дебела и всичко много подробно обяснено. виж я все пак ако искаш 

1
dtroyanov avatar dtroyanov 25 Точки

http://it-ebooks.info/book/103/ Според мен книгите от тази поредица са добри за начинаещ, лесно обяснени с много упражнения и т.н. Конкретно тази не съм я чел, но и в книгата за HTML5 има доста за JavaScript. Струва си да и се хвърли един поглед, защото не е тежка за четене и бързо може да се мине през нея и после вече да се надгражда.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.