Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

hackman avatar hackman Trainer 72 Точки

[Useful Info] Как да си направим account на Grizzly

Най-важното, намерете си хубав SSH клиент.

За хората с Windows, препоръчвам PuTTY, за всички останали.... командата се казва SSH :)

 

Свързвате се към grizzly.yuhu.biz на порт 14567

За username използвате course. Паролата му е $.p0dv0dn1c@

 

Host: grizzly.yuhu.biz

IP: 85.14.7.110

SSH Port:  14567

 

След като се логнете с този account, ще видите следният текст:

course@grizzly.yuhu.biz's password:
Last login: Tue Sep 23 00:51:59 2014 from 85.14.7.110

Now all of you have root access via sudo.

With this new access, please do keep in mind a few things:

1. With great power, comes great responsibility.
2. To whom much has been given, much will be expected.
3. Respect the privacy of others.
4. Do not do harm.

May the force be with you,
Marian

Enter the username you want to use: ribamech
Changing password for user ribamech.
New password:
Retype new password:
passwd: all authentication tokens updated successfully.

Now you can login with your own account!


Connection to grizzly.yuhu.biz closed.

 

Както става ясно, трябва да си изберете username и след това да напишете парола.
Всички имате достъп до root на тази машина. Поради тази причина ви умолявам да спазвате правилата които съм описал по-горе.

Правете всичко с нормален потребител. Не пипайте мрежовите настройки на машината.

 

Мариян

 

5
Linux Курсове 05/11/2014 14:52:47
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Това изглежда доста интересно и веднага се опитах да се логна използвайки PuTTy, но получих следните грешки след като въведох потребителското име, което искам:


sudo: >>> /etc/sudoers: syntax error near line 416 <<<
sudo: parse error in /etc/sudoers near line 416
sudo: no valid sudoers sources found, quitting
sudo: unable to initialize policy plugin
sudo: >>> /etc/sudoers: syntax error near line 416 <<<
sudo: parse error in /etc/sudoers near line 416
sudo: no valid sudoers sources found, quitting
sudo: unable to initialize policy plugin
sudo: >>> /etc/sudoers: syntax error near line 416 <<<
sudo: parse error in /etc/sudoers near line 416
sudo: no valid sudoers sources found, quittingsudo: unable to initialize policy plugin

Now you can login with your own account!

След това вече се опитвам да се логна със съответния username, но ми иска парола, която никъде не съм задавал.

0
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Има някъв проблем и не създава user. Мариян ще го оправи.

0
hackman avatar hackman Trainer 72 Точки

оправено :)

1
iliyan avatar iliyan -1 Точки

Само адмирации за Мариян и лекциите му. За човек, който от Мариян се е учил и учи, мога да кажа, че ssh клиентът е последната болка.

Тази вечер ще спя спокойно, защото имам множество хубави ssh клиенти. Едно пути имам само на телефона и все се каня да си напиша нещо читаво.

0
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Аз не се сещам нещо по-добро от putty и не знам какво не му харесваш. 

0
iliyan avatar iliyan -1 Точки

Телефона ми е дърт със симбиан и въпросното пути бъгва при определени ситуации. Това имах предвид.

А защо въобще става дума за линудоус? Най най допустимата офисджийска ОС, за която може да се повдига въпрос на "Линукс системна администрация", трябва да е мак според мен.undecided

На си шарп и други лиготии само "линукс" като дума едва ли присъства?

0
blichev avatar blichev 1 Точки

ssh: connect to host 85.14.7.110 port 14567: Connection timed out

 

имам пинг към хост-а, но не може да се върже на този порт frown

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.