Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
RaUndreundre avatar RaUndreundre 2 Точки

Основи на програмирането. Глава 1. Уеб приложение: суматор за числа

Как мога да кача уеб приложение (например "суматор за числа") в мой сайт?
Ако има някакъв туториъл ще е много полезно.
Използвам безплатната версия на Intellij idea, и си мисля дали не е значително по-лесно с Intellij idea Ultimate?

Тагове:
0
Programming Basics with Java 04/01/2019 10:20:46
NqkoiSiSmile avatar NqkoiSiSmile 2 Точки

правиш си html скелет с форма в него или блоков елемент във вече съществуващия ти html след което закачаш еvent на бутона който ще пресмята и функция в отделен JavaScript файл която ще чете данните от html и да връща резултат. Общо взето това е вече как се пише трябва да знаеш малко манипулация с DOM дървото

0
RaUndreundre avatar RaUndreundre 2 Точки

Мисля, не съм задал правилно въпроса си. Използвах Maven скелета за уеб приложение "суматор за числа" и направих напълно различно уеб приложение с Java код, който отговаря на целите на това ново приложение. Приложението работи безпроблемно в localhost:8080 , но се стартира през Intellij проекта.

Въпроса е как това приложение да заработи в реален уебсайт, а не само в localhost:8080

0
12/01/2019 16:57:49
NqkoiSiSmile avatar NqkoiSiSmile 2 Точки

за Java незнам как стоят нещата съжелявам :(

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1200 Точки

по същия начин като за,всички други технологии,в момента тоя проект се рънва на локалния му сървър,просто трябва да го публикува/качи някъде на хостинг и това е,сега въпроса е защо иска д го прави :Д ако иска да пробва може а пробва някои от облаците, софтуни ни дават студентски акаунт в аzure става с няколко натискания на бутони и така ,не е голяма философия.

0