Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

SimeonAngelov avatar SimeonAngelov 5 Точки

Грешен отговор при тест в Judge

Реших да пробвам да видя колко ще изкарам на предишните тестове, пожене ми предстои такъв в септември, но когато получа грешен отговор на тест в judge не ми изписва никъде каква точно грешка е засякъл (прави го само при нулевите тестове, които не влизат в оценяването). Та въпроса ми е има ли начин да разбера каква грешка съм допуснал, понеже ако е грешка от сорта на да съм използвал double, а то да е очаквало int и да ми вземе 70 точки (това ми се случи преди малко, но го видях на нулевите тестове и го оправих), ще е малко тъпо всичко да ми е вярно и за нещо толкова просто да не получа нищо и дори да не си знам каква е грешката, за да мога да я оправя. 

Тагове:
Samuil.Petrow:
Отговорено на въпроса. Не предразполага към повече градивна дискусия.
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Както си забелязал само нулевите тестове са "отворени" - това е за да няма натаманосване. Иначе в случая смяната на типа данни дава толкова много точки, защото това е съществената тънкост на дадената задача.

1
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

В рамките на подготовката ти за изпит може да гледаш какви тестове са пускани в Judge, но на самия изпит няма да имаш този лукс. Обикновено се дават такива примери, че да могат хората по тях да си открият грешките, но не винаги. На един пич например му минаваха всички нулеви тестове и имаше 0 точки на задачата...

Та, мисли първо за ограниченията на задачата, типовете данни, които ползваш и т.н. Там най-често се бърка. Ако тотално си забил, отвори тестовете от Judge, налични са на страницата на съответния курс, вероятно най-долу, трябва да има архиви със задачите, авторските решения и тестовете от системата. Например, ако изпитът е бил за курса от май, отиди на страницата на курса C# Basics May и от там свали тестовете и виж при какъв вход се дъни програмата ти. Но, както казах, гледай в краен случай да прибягваш до това и се опитвай всячески да се пребориш без помощ.

2
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Обикновено нещата за типовете ги пише в условието на задачата. Например, че входът е между 1 и 4 млрд-а. Тогава int няма да те спаси. Като цяло би трябвало да можеш да си откриеш грешките без примерни тестове. Само с кода, който си написал и условието на задачата пред теб.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.