Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Boris.Milanov avatar Boris.Milanov 1 Точки

Condense Array to Number

Не мога да сформирам логиката на тази задача. Ще се радвам на нечия помощ.

function solve(arr){

for(i=0;i<arr.length;i++){

arr[i]=Number(arr[i])}

for(i=0;i<conarr.length;i++){

conarr[i]=arr.length-1}

for(i=0;i<conarr.length;i++){

conarr[i]=arr[i]+arr[i+1]

arr=conarr;}

console.log(arr)}

Условието:Write a program to receive an array of numbers and condense them by summing adjacent couples of elements until a single number is obtained. For example, if we have 3 elements {2, 10, 3}, we sum the first two and the second two elements and obtain {2+10, 10+3} = {12, 13}, then we sum again all adjacent elements and obtain {12+13} = {25}.

Тагове:
0
Fundamentals Module 12/01/2019 16:38:37
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

е това е доста straightforward, има доста варианти като гледам  кода ти е на js,тои ти позволява доста голяма свобода, вместо да въртиш такива цикли и тн един map и после съм и ще си готов, не пиша js чак толкова,сега на 15ти почва js core. Но честно казано ми все още по -удобно да пиша на с# Python. Та това ти трябва ако не можеш да се оправиш ще ти пусна примерно решение на c#.

0
Boris.Milanov avatar Boris.Milanov 1 Точки

Ще съм ти благодарен ,ако дадеш примерно решение.Аз сега съм на Technology Fundamentals и ще ми е трудно да схвана нещо от JS Core.Стъпка по стъпка , ако ме разбираш.А масивите не се ли парсват в JS само с цикъл,още не съм запознат за това извинявай за тъпия въпрос.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.