Loading...
AdelinaMladenova avatar AdelinaMladenova 4 Точки

Здравейте!Къде бъркам в задачата WorldSwimmingRecord?

В джъдж ми дава 80%. Чрез дебъгване видях, че на delay ми закръгля един знак след запетаята, а в обясненията е два знака(3017/ 15 = 201 * 12.5 = 2512.50 сек.) Как да го поправя? Бъркам и на друго място-изкара ми две грешки в джъджа! Благодаря на отзовалите се!
        {
            double record = double.Parse(Console.ReadLine());
            double length = double.Parse(Console.ReadLine());
            double timePerMeter = double.Parse(Console.ReadLine());

            double timeWithoutDelay = timePerMeter * length;
            double numberOfResistors = Math.Floor(length / 15);
            double delay = numberOfResistors * 12.5;
            
            double finalTime = timeWithoutDelay + delay;
            double difference = finalTime-record;

            if (finalTime <= record)
            {
                Console.WriteLine($" Yes, he succeeded! The new world record is {finalTime:F2} seconds.");
            }
            else 
            {
                Console.WriteLine($"No, he failed! He was {difference:F2} seconds slower.");
            }


        }
    }
}
 

Тагове:
0
C# OOP Basics
DeathStar avatar DeathStar 11 Точки

Здравей приятел, грешката е минимална явно затова не я исписва джиджа и се иразява в един знак повече :

if (finalTime <= record)

{

Console.WriteLine($" Yes, he succeeded! The new world record is {finalTime:F2} seconds.");

}

Правилно :

if (finalTime < record)

{

Console.WriteLine($" Yes, he succeeded! The new world record is {finalTime:F2} seconds.");

}

 

 

 

0
25/01/2019 08:59:58
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.