Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Kibork avatar Kibork 87 Точки

MAC OS програмиране

Здравейте, колеги!

 

Може ли някой, да ми даде малко инфо, как стоят нещата с програмирането и IDE-тата на MAC, дали е подходящ за цялото обучение в СофтУни и евентуално някои допълнителни съвети.

 

Поздрави,

 

Димитър!

0
Общи приказки
gngeorgiev avatar gngeorgiev 90 Точки

Не съм абсолютно запознат с MAC ама от сега ти казвам, че Windows Desktop/Server side няма да можеш да пишеш. Или ако можеш, няма да е готино/лесно и т.н. Върви ама не е баш същото.

 

Една лека редакция. За тия пари аз бих си взел мега лаптоп без ОС и ще си кача Linux(поне аз Arch). Ако искаш да ти прилича на MAC можеш да си настройш KDE-то. Освен XCode(и други специфични MAC неща), не мисля, че има нещо, което да не можеш да подкараш, включително по една виртуалка за всяка ОС на различен десктоп. 

 

Нищо против MAC-а, just sayin'

1
11/11/2014 16:58:35
Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки

Единственият удачен според мен вариант за .NET е да си се ползва виртуалка с уиндоус.

А ако човек използва мак, не вярвам да има проблем (откъм ресурси) да държи не 1, ами поне 3-4 виртуалки непрекъснато включени :)

1
10/11/2014 17:42:20
nickpanaiotov avatar nickpanaiotov 21 Точки

Тъй да се изкажа и аз. За дотНет Bootcamp -> Windows -> Visual Studio.

Направили са го хората културно два три клика и имаш винбоз. Единственият минус е, че ти изяжда 50-60 гиги от диска. Има също Mono което ти дава дотНет само, че за учене е по-добре да учиш на това на което ти преподават. 

Може и с виртуална машина както вече спомена колегата, аз просто не харесвам идеята. 

Web/PHP Storm ги има и за мак. 

SublimeText ако може да си го нагласиш хората разправят, че било много яко.

Всичко това го има и за Windows въпросът е в това което няма XCode

Ако се чудиш дали да си купиш мак моето мнение е да. Много хора ще ме нахейтят, в България да си Apple фен е като да си болен от проказа, което е разбираемо скъпи са им продуктите. Въпреки това са най-добрите без значение колко помия ще породят последните две изречения.

Поздрави 

3
Reath avatar Reath 188 Точки

Специално за когато някой ми каже "На Mac няма еди кво си" съм си подготвил една снимчица, която много обичам да им показвам, а именно: http://i.imgur.com/I6leTZo.jpg

И да няма каквото и да било за Mac OS, Mac-а ми в случая има още около 5 GB свободен RAM след като му пусна която и да е от любимите операционни системи на хората по света, така че не смятам че това е валиден аргумент за хейт срещу Mac. Стабилни машини са, страхотна батерия и най-важното, предлагат страхотна издръжливост. Устойчиви са във времето много повече от Windows сглобките, сам съм се убедил в това. OS-а им е поне по моя преценка супер user-friendly, но това вече е до лична преценка. В България биват оплювани заради цената им, но в края на краищата са машини, които предлагат много и можеш да разчиташ на тях дълго време.

3
georgy.nedyalkov avatar georgy.nedyalkov 103 Точки

Аз до скоро имах hackintosh с Mac OS Yosemite и използвах MonoDevelop и си работеше перфектно. Да не говоря, че е в пъти по-леко от Visual Studio :D Компилира си кода в .exe и си върви се едно под Windows. Не съм на 100% запознат, но програмите писани в MonoDevelop под Mac си рънват през накакъв емулатор вграден в Mono-то, понеже сами по себе си компилираните вече .exe файлове директно неможе да се пуснат/изпълнят под Mac. Така, че Митко, ако се чудиш сваляй си MonoDevelop, бачка си и поне за C# Basic ще ти свърши работа.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.